• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Bude patriť máj Sereďmaratónu?

  2. 5. 2021

  Cyklistická sezóna sa pomaly začína prebúdzať zo zimného, respektíve z COVID-ového spánku. Včera sa uskutočnili prvé cestné preteky v sezóne, čo viacerých cyklistov potešilo. Preteky sa uskutočnili za prísnych hygienických podmienok, čo bolo cítiť na celom priebehu a taktiež potrápilo s prípravami aj organizátorov. Opatrenia sa postupne uvoľňujú a cyklisti čoraz častejšie sledujú, ktoré preteky sa budú najbližšie konať.

   

  Bude tento rok Sereďmaratón?

  Otázka, ktorou atakujú cyklisti organizátora SMS správami, či mailami v posledných dňoch pomerne často. Termíny športových podujatí sa aktualizujú takmer na dennej báze. Niektoré sa opäť zrušili, niektoré sa presunuli na leto, alebo jeseň. Ako sa teda rozhodli organizátori Sereďmaratónu? Čo sa týka Sereďmaratónu, môžeme vás informovať, že v pôvodnom termíne sa neuskutočnia. Netreba však zúfať, organizátori pracujú na alternatíve. „Nový termín pretekov máme už poznačený. Aktuálne čakáme na stanoviská dotknutých inštitúcii a kľúčových partnerov. Veríme, že vám ho oficiálne predstavíme už nasledujúce dni. Chceme, aby ste si v roku 2021 tieto preteky opäť užili," informoval riaditeľ pretekov Lukáš Riha, ďalej dodal, že by malo ísť o letné mesiace. Rovnako načrtol, že by sa mala v tomto roku pre stavebné práce upraviť aj trasa, ktorá by mala byť kratšia a menej náročnejšia.

   

  Opäť pripravíte aj Virtual ride?

  Druhá častá otázka. Minulý rok sa Sereďmaratón neuskutočnil. Organizátori nechceli prestrihnúť vlákno pretekov, ktoré sa ťahá už od roku 2006. Pripravili preto pre cyklistov alternatívu v podobe virtuálnych pretekov, respektíve virtuálnej jazdy, ktorá však nebola až taká virtuálna. Každý, kto sa zaregistroval musel prejsť na bicykli jeden, alebo oba okruhy, ktoré kopírovali trasu pôvodného maratónu. Takže štartovací balík plný hodnotných vecí, či lístky do tomboly, si musel každý účastník „odmakať". Rovnako aj toto podujatie majú organizátori v konceptoch a radi by ho pripravili. Ako prebiehalo minulý rok sa dočítate v tomto odkaze.

   

  Ak sa plánujete zúčastniť jedného, alebo druhého podujatia odporúčame vám sledovať naše sociálne siete, kde sa dozviete čerstvé info medzi prvými. Na výber máte instagram, facebook, alebo priamo udalosť podujatia. Záleží, kde trávite viac času.

   

  Peknú nedeľu prajeme.      

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top