• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Trasa pretekov a časový harmonogram prejazdov

  17. 5. 2024

  V článku nájdete:

  • Trasu pretekov + GPX
  • Časový harmonogram prejazdov
  • Súťaž o najviac povzbudzujúce 3 obce

  Trasa pretekov sa každý rok trochu mení. Je to spôsobené najmä obmedzeniami spojenými s rekonštrukciou ciest, či inými podujatiami. V tomto roku došlo opäť k menšej zmene trasovania pretekov a rovnako sa smeru. Štart a cieľ pretekov zostáva rovnaký v Seredi na Námestí Slobody. Pelotón zokruhuje celé námestie a odbočí doľava na svetelnej križovatke pri Lidli smerom na Horný Čepeň. Odtiaľ cez Zelenice do Šulekova. Ďalej cez most a dva kruhové objazdy do Hlohovca. Cez Hlohovú ulicu a železničné priecestie smerom na Koplotovce, Sokolovce a Banku. V Banke bude rýchlostná prémia č.1.  Ďalej bude pokračovať stúpanie smerom Havran, kde bude horská prémia č.1 a tiež hlavný bufet (organizátor tu bude podávať cyklistické fľaše s vodou a tiež bude k dispozícii ovocie, magnézium, energetické géy, soľ a ďalšie  veci). Zjazdom sa cyklisti dostanú do obce Radošina a pokračujú smer Nitrianska Blatnica, kde odbočia na Veľké Ripňany, Merašice a odbočia doľava po krátkom stúpaní na Pastuchov. Na konci obce Lukáčovce bude horská prémia č.2 a doplnkový bufet (nebudú sa podávať cyklistické fľaše, no bude možné si doplniť vodu, zobrať energetický gél, ovocie, magnézium, soľ a iné). Zjazdom do Alekšiniec sa pokračuje na Rišňovce, Rumanovú. Za obcou Rumanová pri firme Technov bude rýchlostná prémia č.2. Následne ďalšie krátke súpanie v obci Báb, kde sa na konci odbočí smer Pata, Šoporňa. V tejto obci sa následne pri kostole odbočí doprava na Šintavu a do cieľa na námestí je to len pár sto metrov.

  GPX trasy na stiahnutie nájdete v tomto odkaze

  Detaily k pretekom sme rozoberali na tlačovej konferencii k pretekom

  Súťaž obcí

  Aj v tomto roku bude prebiehať súťaž o najviac povzbudújúce obce. Veríe, že sa ich zapojí opäť veľké množstvo a občania podporia cyklistov potleskom, povzbudzovaním, hudobnými nástrojmi a inými formami. Kreativite sa medze nekladú. Všetky tieto faktory následne organizátor vyhodnotí. V minulých rokoch vyhrali túto súťaž obce Rišňovce, Rumanová, Báb. Víťazné obce budú odmenené reklamnými predmetmi podujatia, diplomom, lístkom o voľný štart pre svojich cyklistov na DHL Sereďmaratón 2025, či možnosťou umiestnenia prémie horskej alebo rýchlostnej vo svojej obci, čím sa zvýši jej prestíž. Kto to bude tento rok? Zároveň poprosíme občanov, aby zvýšili v danom čase prejazdu opatrnosť.

  Fanúšikovia pri trase sú vždy veľkou energiou pre cyklistov a zároveň vytvárajú skvelú atmosféru celému podujatiu. Veríme, že to bude v tomto roku rovnako. :-)

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top