• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Tlačová konferencia

  8. 5. 2024

  V článku sa dočítate:

  • Čo sa predstavilo na tlačovej konferencii
  • Celý záznam z tlačovej konferencie
  • Aktuálny počet štartovacích miest na hlavných aj detských pretekoch

  Do začiatku pretekov zostávajú necelé dva týždne. Pripravili sme preto tlačovú konferenciu, kde jednotliví koordinátori predstavili svoje oblasti a aktivity na ktoré sa môžete tešiť.

     

  Trasa a prémie

  Témou, ktorá bola najviac očakávaná bola konkrétna trasa. Trasa má spolu 122km z toho prvé 4 kilometre sa pôjde slávnostne cez mesto. Pretekať sa bude na 118km trase. Koordinátor dopravy a zabezpečenia ciest Dominik Tvrdý priblížil situáciu: „Trasa bola predstavená na tréningových jazdách, kto sa ich zúčastnil mal presné informácie skôr. Začínať sa bude v Seredi na Námestí Slobody a tento krát sa pôjde opačným smerom na Horný Čepeň až do Šulekova. Následne cez zrekonštruovaný most do Hlohovca a smerom na Piešťany cez Sokolovce. V tomto roku sa konečne podarilo vybaviť trasu cez stúpanie na Havran. Cesta bude pokračovať zjazdom do Nitrianskej Blatnice, Veľké Ripňany, Merašice a pred Hlohovcom sa odbočí do Pastuchova. Pokračovať sa bude do Alekšiniec a cez Rišňovce do Bábu. Odtiaľ to bude viac menej klesanie až do Serede na Námestie Slobody."  

  „Na trase budú dve horské a dve rýchlostné prémie, ktoré budú bodované. Každá horská prémia bude obsahovať aj bufet. Hlavný bufet bude na horskej prémii Havran, kde sa budú podávať cyklistické fľaše s vodou bude aj ovocie, energetické gély, magnézium, soľ, iontové nápoje. Druhú bonusový bufet, kde sa však nebudú podávať fľaše, ale bude rovnako možné si doplniť energiu bude za obcou Lukáčovce. Rýchlostné prémie budú v obci Banka a druhá za obcou Rumanová," priblížil technický riaditeľ Erik Štefanek. Partnerom pre horské prémie je spoločnosť Elektromontáže Mládek. Rýchlostné prémie zastrešuje ďalší hlavný partner Technov.

  Bodovanie a ceny pre víťazov prémii nájdete na tejto stránke v časti – propozície.

   

  Novinky 2024

  TOP novinkou, ktorá prišla viac menej neplánovane, sú Bonus plus balíky. Ako vznikla a čo obsahuje? „Je to novinka ktorá prišla tak povediac nečakane. Mali sme zoznam vecí a služieb, ktoré sme chceli postupne implementovať. Prišiel nápad spraviť z toho balíčky. Pripravili sme teda 3 verzie od dostupnejšej verzie až po náročnejších VIP účastníkov. Každý si teda mohol vybrať, aké extra bonusy chce. Vlastné číslo, vlastný text, viac lístkov do tomboly, extra pitný režim, balíček čerstvej kávy, prednostný výdaj obedov, extra fotoservis, extra miesto na štarte, merch a ďalšie veci, " priblížil koordinátor služieb Tomáš Poláček. Odhadovaný počet balíkov bol prekročený z čoho majú organizátori radosť.

  Viac odmien pre ženy je ďalšia novinka, pridali sme kategórie do 34 a nad 34 rokov. Rozdelili profi a hobby ženy (a tiež aj mužov). Na základe toho sa zvýšil ich počet a už sme na čísle 13. Čo je asi najviac v histórii pretekov.

  Rozšírenie vyhodnotených miest v celkovom poradí. „V tomto roku sa počet odmenených cyklistov v celkovom poradí zvýšil až na 10. Každý cyklista dostane vecné ceny a finančnú odmenu, ktorá sa tiež zvýšila nielen v tejto TOP10, ale aj v iných súťažiach. Celkovo sa tak rozdelí až 1 360 € pre tých najlepších mužov a žien," povedala koordinátorka registrácie a ekonómka Barbora Javorová.

  Cyklisti, ktorí prídu z ďaleka môžu využiť ubytovanie v hoteloch, kde máme výhodnejšie ceny. Viac sa dočítate v samotnom článku, ktorý bol tejto novinke venovaný.

   

  Registrácia

  Koľko miest zostáva voľných miest? Preteky sú vypredané! Tento naplnený stav prišiel ešte skôr, ako sa mala vypnúť registrácia. Je to výborná správa pre organizátorov. Zostalo ešte voľných zopár miest v súťažiach, ktoré prebiehajú v spolupráci s partnermi Autoprofit Galanta a novým exkluzívnym partnerom AJ Produkty. Rovnako sa po komunikácii s generálnym partnerom spoločnosťou DHL na vyše žiadosti pridalo ešte zopár miest. Preto kto má záujem má tak poslednú možnosť. Registrácia na tejto stránke – link.

  O catering sa bude starať spoločnosť U právnika z Trnavy. Cyklisti si budú môcť vybrať obed podľa svojej chuti a deti dostanú za svoj výkon waffle so šlahačkou a ovocím. 

  Detské preteky

  Detské preteky sa rovnako postupne vypredávajú. Zostáva posledných zhruba 20 miest. 9 rokov organizácie detských pretekov sa rovnako posunulo, rozšírilo a vylepšilo a o tieto preteky je záujem. Každé dieťa dostane štartovací balíček, kde si nájde darček, hodnotné veci, sladké prekvapenie, obed za výkon a tombolový lístok – to je vlastne štartovacie číslo. Pripravený bude aj program, hudba, súťaže. Registrácia a viac info na stránke detských pretekov.

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top