• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Sereďmaratón Virtual ride - vyhodnotenie

  21. 7. 2020

  V článku sa dočítate:

  • Koľko ľudí sa zapojilo do Virtual ride?
  • Kto vyhral TOP 3 a kto vyhral v tombole?
  • Bude Virtual ride aj o rok?

  Začiatkom marca sa dostali organizátori pred neľahkú (svetovú) prekážku, ktorá zastavila nielen všetky športové podujatia, ale doslova aj život vo svete. Pandémia COVID-19 dala na výber organizátorom DHL Sereďmaratónu 2 možnosti:

  1. zrušenie pretekov,
  2. alebo nájdenie nového termínu, či ponúknutie inej alternatívy.

  Keďže tím organizátorov tvoria mladí ľudia plní elánu, vybrali sa druhou cestou. Náročnejšou. :-) Jesenné víkendové termíny už boli obsadené stálymi podujatiami a organizátori nechceli vykrádať cyklistov iným organizátorom. Taktiež nebol v pláne robiť virtuálny závod spred TV, či počítačov, ako to v tom čase začínalo. Proti chorobám je najlepší liek čerstvý vzduch, príroda a športová aktivita. Pretekov bolo veľmi málo a preto našli dieru na trhu VIRTUAL RIDE – pretekanie počas pandémie fyzicky na skutočnom asfalte, byť za to odmenený balíčkom vecných cien a možnosťou vyhrať niečo pekné v tombole.

   

  Partneri podujatia

  Druhou neľahkou úlohou bolo predstaviť myšlienku spoločnostiam, ktorým sa musí myšlienka páčiť, aby vás v tom podporili. V tomto prípade mali trochu šťastie, keďže partneri poznajú prácu organizátorov a tiež radi podporia inovatívne nápady. Dokonca sa pridali aj noví partneri. Veríme, že táto spolupráca bude pokračovať aj na klasickom DHL Sereďmaratóne o rok.

                 

       „Odhadnúť počet cyklistov je veľmi ťažké, keď robíte niečo prvý krát. Dôležitým kritériom je motivácia a odmena."

  Počet účastníkov

  Odhadnúť počet cyklistov je veľmi ťažké, keď robíte niečo prvý krát. Dôležitým kritériom je motivácia a odmena. Tieto dve kritériá zrejme zaúradovali, keďže plánovaný počet účastníkov 100 sa takmer zdvojnásobil. Počet registrácii sa zastavil na čísle 195 z čoho mali organizátori obrovskú radosť. Je super, keď dáte do niečoho maximum a vidíte, že sa prognózy napĺňajú, dokonca výrazne prekračujú očakávania.

  Balíčky

  Každý, kto sa zaregistroval a uhradil štartovné (min 10€) dostal za odmenu balíček priamo domov. Zo štartovného sa použila časť financií na pokrytie nákladov, ktoré už vznikli s plánovaným pretekmi a časť na ceny v tombole a štartovací balíček. Pokiaľ niekomu balíček stále neprišiel, dajte nám vedieť.

  Najrýchlejší boli...

  Vyhodnotenie sa oficiálne nerobilo, keďže sa jazdilo celý mesiac a cyklisti mali rôzne podmienky. Každý účastník poslal údaje o svojom výjazde, prípadne mohol doložiť aj fotografiu.

  Jazdilo sa na 2 okruhoch. Najrýchlejšími boli:

  Piešťanský okruh 42km

  ženy:

  1/ANTLOVÁ Eva

  2/BEŇAČKOVÁ Janka

  3/SAMEKOVÁ Simona

  muži:

  1/ANDEL Matúš

  2/ŠOPOŇ Vladimír

  3/KUČERKA Martin

  Sereďský okruh 67km

  ženy:

  1/ALAINE Eva

  muži:

  1/PEKARÍK Filip

  2/VRBJÁR Martin

  3/ANDEL Matúš

  Komplenté výsledky je možné pozrieť cez tento link.

  Ceny v tombole + výherné čísla

  Do tomboly sa celkovo nazbieralo až 35 cien. Boli medzi nimi rotopéd od Prokiho, bikefitting a poukážky na nákup v MTBIKER shope, palivové karty na pohonné hmoty od Olivy, paplóny, či vankúše od Vabalu, cyklistické doplnky a výbava od Dolomity bike a Cyklocentrum plus, sladkosti od Sedity, darčekové koše plné výrobkov od Mecomu, pitný režim podľa vlastného výberu od Lucky, šampanské a poháre od Huberta a zopár ďalších cien od organizátora.

  Hlavná cena čakala na šťastlivca, ktorý si užije 3 dni v luxusnom 4* hoteli v Piešťanoch Hotel Park Avenue, kde si okrem chutných raňajok a 3chodovej večere môže dopriať aj relax v podobe wellnessu, či kvalitného vínka.

  Vyhrali ste?

  Pokiaľ neviete, či ste vyhrali, pozrite si video zo žrebovania. Rovnako si môžete skontrolovať svoje číslo - ktoré ste dostali pri registrácii aj v maily - pri cenách nižšie. Druhá alternatíva je však menej napínavá. :-)

  Bude Virtual ride aj o rok?

  Túto otázku momentálne riešia organizátori. "Pôvodne sme to chceli spraviť, len ako zábavku na tento rok, ikeď to dalo dosť zabrať išli sme opäť na maximum a snažili sa myslieť na všetko, aby to ľudia vnímali pozitívne. Pripravili sme dotazník ohľadom spokojnosti a uvidíme, čo nám povie. Máme už prvé odpovede a zaujímavé  dáta. Nebudeme predbiehať a počkáme si na ďalšie reakcie. Každopádne som veľmi rád, že máme túto akciu úspešne za nami a ďakujem všetkým koordinátorom -Barborke, Dominikovi, Vladisovi a Erikovi, ako aj partnerom, ktorí priložili ruku k dielu, aby sme si dnes vychutnali ovocie našej práce. ;-) " dodal na záver riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

  Dotazník

  Tento ročník sme pripravili, ako alternatívu DHL Sereďmaratónu. Budeme radi, ak nás ohodnotíte, prípadne nám napíšete vaše postrehy, či sa vám alternatíva páčila  a radi by ste ju absolvovali aj o rok. Stačí kliknúť sem.

                  >>DOTAZNÍK<<

  Chcete mať info ohľadom ďalších podujatí, či súťaží medzi prvými? Stačí dať like na našu facebook stránku Sereďmaratón, prípadne priamo na udalosť o rok DHL Sereďmaratón 2021.

  Tešíme sa na vás. :-)

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top