• de
 • en
 • sk
 • O nás

  Zistite viac o nás a najväčších cyklistických pretekoch na Slovensku

  História pretekov

  História pretekov siaha až do roku 2006, kedy štartoval na Slovensku 1.ročník týchto pretekov. S myšlienkou zorganizovať cyklistické preteky prišiel cyklistický nadšenec a zakladateľ cyklistického klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď Dušan Holbík. Spolu s pár ďalšími priateľmi vytvorili organizačný tím a postupne začali oslovovať rôznych partnerov a naberať skúsenosti, ktoré sa snažili každým rokom vylepšovať. Trasu a profil pretekov menili každým rokom, aby viac vyhovovala raz vyznávačom kopcov a raz rovín. Ikeď boli začiatky ťažké, postupne si získavali svojich priaznivcov.

  Súčasnosť

  Vzhľadom k tomu, že cyklistika každým rokom napreduje po celom svete a stáva sa čoraz obľúbenejším športom všetkých vekových kategórii je potrebné, aby sme v tomto trende pokračoval aj Sereďmaratón. Za posledné roky je príprava čoraz detailnejšia a začína takmer na ďalší deň po pretekoch. Technológie, servis, bezpečnosť a služby pre pretekárov každým rokom organizačný tím neustále inovuje. Trasa pretekov zostáva naďalej rovnaká s dĺžkou 116 km a obsahuje ako roviny, tak aj kopce. Pretekári prechádzajú 2 krajmi, 5 okresmi, prechádza sa 23 obcami a 2 mestami. Hlavným organizátorom pretekov je aj naďalej cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď s podporou mesta Sereď a rôznych slovenských a zahraničných partnerov. Celá trať je zabezpečená dobrovoľníkmi, motorkármi, príslušníkmi štátnej a mestskej polície. Preteky sú zaradené v kalendári UCI čo im pridáva tiež na prestíži. Na štart sa okrem Slovákov postavili pretekári aj z daľších krajín ako sú Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Rusko, Anglicko, Rumunsko a Slovinsko.

  Okrem hlavných pretekov sú organizované aj detské preteky s názvom Sereďmaratónik. Počet detí na týchto pretekoch medziročne stúpa a dnes sa ich počet blíži k 100. Deti môžu pretekať v rôznych kategóriách a vyhrať zaujímavé vecné ceny či už v detskej tombole, alebo v rôznych súťažiach.

  Aj napriek tomu, že nás zakladateľ týchto pretekov Dušan navždy opustil (v roku 2018) v našich srdciach zostane naďalej. V tejto tradícii chceme pokračovať naďalej.

  Napísali o nás

  Hodnotenia, reportáže a iné články.

  Sereďmaratón sa často objavuje v článkoch novín, časopisoch aj internetových portáloch. Nižšie sme pre vás vybrali niektoré z mnohých, ktoré v krátkom prehľade sumarizujú aj hodnotia tieto preteky.

  (Sereďsity) Populárny DHL Sereďmaratón 2019 sa blíži. Zúčastnite sa ho aj vy?

  (PNky) DHL Sereďmaratón s horskou prémiou na Havrane

  (Seredské Novinky) DHL Sereďmaratón 2019 - štart jedného z najočakávanejších a najväčších cyklistických maratónov na Slovensku sa blíži

  (TouchIT) DHL Sereďmaratón priláka stovky cyklistov

  (MTBiker) Reportáž: DHL Sereďmaratón 2019 – tradičný cyklistický zážitok

  (Seredské Novinky) Sereďmaratón 2019

  (CykLover) SEREĎMARATÓN 2019 – makačom na dosah (návod ako sa nachystať na pretek)

  (Sereďské Novinky) Sereďmaratón 2018

  (MTBiker) Reportáž: ŠKODA Autoprofit SEREĎMARATÓN - kvalitné cestné preteky pre všetkých

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top