• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Všetky novinky a informácie k 17.ročníku

  14. 5. 2023

  V článku sa dočítate:

  • Aké novinky z minulých rokov zostávajú a ktoré sa k nim v tomto roku pridajú
  • Pribudnú zmeny, ktoré si určite všimnete
  • Limit pre obe podujatia je aj tento rok
  • Pribudli noví partneri, aké to bude mať pre vás benefity?

   

  Máj je spojený so sladkými srdcovými čerešňami, mesiacom lásky. V našom podaní je to láska k našej srdcovke - cyklistike. Pár dní po skončení 16.ročníka a spätnej väzbe od pretekárov sme otvorili čistú stranu v notese a začali pracovať na prípravách ďalšieho ročníka, ktorý odštartuje už o týždeň 21.mája.

  Každý ročník je iný. Či už sú to nové spolupráce s partnermi, členovia v organizačnom tíme, novinky a vylepšenia, alebo trasa, vždy sa stretávame s novými výzvami. Každá jedna z nich nás posúva vpred a snažíme sa z nej vyťažiť čo najviac, aby sme pre cyklistov vytvorili čo najlepší športový deň a mohli si preteky užiť.  

   

  Novinky z minulého roka, ktoré sa ujali

  Relax zóna

  Minulý rok sme na námestí v spolupráci s generálnym partnerom DHL vytvorili pre pretekárov miesto, kde si mohli po pretekoch oddýchnuť prebrať priebeh pretekov, či len tak poležať na tulivakoch a zrelaxovať. Aj v tomto roku pre vás opäť túto oddychovú zónu vytvoríme dokonca ju trochu zväčšíme a pridáme nové služby.    

  Káva od baristu a pivo/radler po pretekoch

  Šálka čerstvo pripravenej kávy pred pretekmi, alebo po príjazde do cieľa od profi baristu z Bozinroastery? Prečo nie?! Káva a cyklistika patria k sebe a preto vám ju chceme dopriať. Opäť si budete môcť vybrať medzi ristrettom, espressom, či kapučínom. Voľba bude len na vás. Rovnako bude na vás čakať čerstvo načapované pivo, alebo radler od remeselného pivovaru Žiwell, či známej značky Birell

  Výdaj balíčkov aj v sobotu

  Čas pred pretekmi zvykne plynúť rýchlejšie ako sa zdá. Stačí neskôr vstať z postele a už sa ranné plány posúvajú. Pokiaľ chcete pred pretekmi venovať viac času príprave, rozjazdeniu sa, či len si v pohode vypiť rannú kávičku s priateľmi, ktorých ste dlho nevideli, odporúčame prevziať si balíček o deň skôr. V sobotu si svoj štartovací balíček môžete prevziať na Námestí Slobody medzi 15:00 a 18:00 hodinou. Navyše dostanete ako bonus darček navyše.   

  Infopoint a Fresh zóna

  Kedy je štart? Kde sú umiestnené prémie a bufet na trati? Kde nájdem toalety? Kedy je vyhodnotenie? Aj tieto otázky sa zvyknete pýtať hoci sme ich už komunikovali a sú tiež dostupné aj na našej stránke. Radi vám ich opäť pripomenieme. Užitočné informácie na jednom mieste sa vždy hodia. Vytvorili sme pre vás infopoint. Zároveň sme túto službu spojili s fresh zónou, kde si budete môcť doplniť vodu, zobrať ionťák, energetický gél, tyčinku, ovocie a ďalšie jedlo.   

  Live info

  Nie každý sa dostal na preteky a rád by mal aktuálne info, čo sa deje na trati. Vytvorili sme preto na našej stránke live info, kde vám budeme opäť pridávať aktuálne správy. Aj táto novinka mala pozitívny ohlas a radi v nej budeme pokračovať.

  VIP zóna

  Súčasťou pretekov je aj špeciálne miesto s extra prístupom pre partnerov a hostí. U nás je to priamo pri cieli, takže si partneri môžu užiť dojazd pretekárov s pohárom sektu v ruke a rovnako vychutnať záverečné dekorovanie víťazov. Túto zónu sme vytovrili minulý rok prvý krát a mala pozitívne ohlasy. Aj takýmto spôsobom chceme naším podporovateľom poďakovať.

  Novinky 2023

  Čo by to bol ročník, keby sme neprišli s niečím novým. Hoci niekedy to ani nemáme v pláne, situácia si to nakoniec vyžiada. Niekedy stačí aj menší podnet a už prichádza k výrazným zmenám, či pridaním novinky.

  Registrácia len online

  Keďže si vážime každého jedného pretekára, či už na hlavnom alebo detskom podujatí, chceme mu vytvoriť rovnaké podmienky. V minulosti bola registrácia aj na mieste v deň pretekov, avšak pri každoročnom narastajúcom počte účastníkov sme niektoré veci museli zmeniť vrátane systému registrácie. Chceme, aby mal každý účastník plnohodnotný balíček a jeho výdaj prebehol čo najrýchlejšie. Pri hlavných pretekoch sme to zaviedli už minulý rok. Teraz sme rovnaké opatrenie zaviedli aj pri detských pretekoch, keďže sa v deň pretekov registrovala takmer polovica detí, čo malo za následok dlhé rady pred registráciou, nervóznych rodičov a neskoršie štarty. Veríme, že od tohto roka sa výdaj balíčkov aj pri deťoch zrýchli a rady skrátia. Rovnako aj pri deťoch bude možné prevziať si balíček o deň skôr v čase 15:00 až 18:00 hod.   

  Nové kategórie pre vyhodnotenie aj žien

  Nielen celkový víťaz, najlepší vrchár, či šprintér, ale aj celková víťazka, vrchárka, šprintérka a najnovšie aj najlepšia cyklistka do 25 rokov sa postavia na pódium. Žien na pretekoch je stále menej ako mužov, i keď tieto čísla postupne rastú aj v profi cyklistike. Snažíme sa motivovať aj nežnejšie publikum, aby sa zapojilo do pretekov. Veríme, že to bude každoročne len narastať.  

  Trasa opäť upravená

  Snáď sa raz dočkáme roka, kedy sa vrátime do pôvodnej verzie trate s legendárnym stúpaním na Havran. Posledné roky je to však opak. Jeden rok boli podujatia pre covid zakázané v ďalšom prebiehala oprava samotného Havrana, potom mosta v Hlohovci a v tomto roku je to zase podujatie v Piešťanoch, ktoré presunuli na 21.5. Vraj vtedy býva pekné počasie. :-) . Všetko zlé je však na niečo dobré. Vďaka novým trasám sa nám podarilo opraviť úseky ciest v obciach, či železničné prejazdy na čo čakali niektoré obce už niekoľko rokov. Trasu na tento rok aj s GPX si môžete pozrieť tu.

  Živý prenos na námestí

  Toto bude asi najväčšia výzva a novinka tohto ročníka. Na námestí bude umiestnená LED obrazovka na ktorej budú môcť návštevníci počas detských pretekov prvý krát sledovať situáciu z hlavných pretekov naživo, ako to býva napríklad aj na pretekoch Okolo Slovenska (len tam nebudú zábery z vrtuľníka, aspoň nie v tomto roku :-) ). Veríme, že to po technickej stránke dopadne čo najlepšie a diváci si tieto zábery užijú.  

  Zmeny nastanú aj so stravou

  Zmeny sa dotknú aj obedov. V tomto roku bude pre účastníkov hlavných a detských pretekov pripravovať jedno reštaurácia z Trnavy konkrétne z podniku U právnika. Na výber budú mať pretekári opäť z viacerých druhov mäsitých a bezmäsitých jedál. Taktiež aj deti si prídu na svoje. Po pretekoch ich budú čakať chutné waffle s horúcim ovocím a čokoládovým topingom.

  Maskot pre deti

  Na deti sa bude tešiť maskot od spoločnosti Kubík s ktorým sa môžu tešiť na množstvo zábavy, či spoločné fotografie a hry. Prekvapenie bude na deti čakať aj v štartovacom balíčku, či v detskej tombole.

  Pridávame viac WC

  Aktuálne čísla účastníkov hovoria, že počet toaliet bude treba navýšiť, preto sme okrem dostupných možností riešili aj túto oblasť. Na námestí pribudnú ďalšie toalety, takže nebude potrebné utekať do najbližších reštaurácií.

   

  Významné partnerstvá

  Neoddeliteľnou súčasťou pretekov sú partneri, ktorí nám pomáhajú finančne, alebo vecne zabezpečiť preteky. Bez ich podpory by nebolo možné realizovať žiadne preteky, prípadne len v obmedzenom režime a veľmi nízkej kvalite. Ideálnym spojením je partner, ktorý má vzťah k cyklistike, alebo športu ako takému. Vtedy sa dohaduje spolupráca ľahšie.

  Dlhodobých partnerov podujatí poznáte. V tomto roku príde k zmene na pozícii hlavného partnera, kde miesto Olivy (v minulých rokoch zastrešovala horské prémie) prevzali Elektromontáže Mládek z Nitry. Tento partner je dokonca aj jedným z hlavných partnerov cyklistického klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď, ktorý je zároveň organizátorom DHL Sereďmaratónu a detského Sereďmaratónika. Ďalším novým partnerom je spoločnosť Autoprofit Galanta, ktorá prevezme v tomto roku post oficiálny partner pre vozidlový park a bude sa tiež podieľať na hrách a súťažiach pre deti na námestí. Rovnako je to spoločnosť Kubík, ktorá je novým partnerom pri detských pretekoch a okrem maskota, ktorý bude robiť zábavu na námestí prispeje produktami do balíčkov pre deti. O vitamíny sa postará ďalší noví partneri Vaša lekáreň a TOTO pharma, ktorá dodajú šumivé vitamíny a tiež magnézium. Rovnako nová podpora je aj od partnerov Bemicon (stavebno konzultačná spoločnosť), AJ Produkty (vybavenie pre kancelárie, sklady, šatne, školy, dielne). Hoci sme partnerstvá na tento rok uzatvorili pre naplnenie mediálnych plánov, stále máme nové dopyty, čo nás veľmi teší. Aktuálne rokujeme s ďalším známym partnerom, ktorý ocenia najmä návštevníci Relax zóny.

  Koncom roka sme sa zúčastnili konferencie, kde sa riešila téma veľkých športových poduajtí na Slovensku a ich udržateľnosť. Predstavili sme tam aj naše podujatia, ktoré Slovenský olympijsky a športový výbor zaujali a preto sa rozhodol prevziať nad nimi záštitu, čo je naozaj skvelé. Je teda možné, že medzi deťmi budú hľadať nové olympijské talenty. ;-)

  Organizačný tím sa rozšíril

  Pripraviť preteky takéhoto formátu s jedným človekom je nemožné. Vyžaduje si to tím zohratých ľudí, ktorí vedia čo majú robiť. Rovnako sme pridali do nášho tímu nových koordinátorov a ich dobrovoľníkov. Aktuálne zastrešuje hlavné oblasti registráciu a vyhodnotenie Barbora Javorová, dopravu a zabezpečenie trasy má Dominik Tvrdý, služby na námestí riadi Tomáš Poláček, zabezpečenie námestia štart a dojazd Tomáš Riha, technické zabezpečenie prémií a bufetu Erik Štefanek, VIP a catering Nika Bamburová. Celé preteky má naďalej v réžii riaditeľ Lukáš Riha, ktorý dostal dôveru a bol zvolený aj na ďalšie obdobie.

  Limit pre preteky máme takmer naplnený, preto si nenechávajte registráciu na hlavné preteky a detské preteky na posledný deň.

  Veríme, že počasie bude aj v tomto roku krásne slnečné, pretekári si tento cyklistický sviatok v Seredi užijú, víťazi sa budú tešiť cenám a ďalší cyklisti hodnotnej tombole, ktorá ich bude opäť čakať na záver podujatia.

  Tešíme sa na Vás . ;-)

    

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top