• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Novinky 14.ročníka DHL Sereďmaratónu

  4. 4. 2019

  Nový organizačný tím

  Popularita pretekov naberá na obrátkach každým rokom z čoho majú organizátori radosť a zároveň ich to motivuje pracovať na príprave čoraz podrobnejšie a venovať prípravám viac času. „Aby mohli celé preteky fungovať je treba ľudí, ktorí budú dohliadať na jednotlivé procesy. Nakoľko sa niektorí organizátori, ktorí pomáhali s prípravou dlhé roky, rozhodli prenechať svoju prácu mladším nadšencom, museli sme hľadať ľudí, ktorí sú zodpovední a zároveň sú trochu cyklistickí nadšenci" hovorí riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

  Vytvorili sa nové pozície koordinátorov, ktorí zodpovedajú za bezpečnosť a dopravu (Dominik Tvrdý predseda z OZ Cyklisti z okolia Hlohovca, ktorý bol v minulosti taktiež súčasťou dopravy a je šikovný grafik), catering a služby (Vladimír Borkovič účastník niekoľkých ročníkov, ktorý zo skúseností vie, čo cyklista počas pretekov potrebuje :-) ), registráciu a Detský Cyklomaratónik (Barbora Javorová, ktorá taktiež pozná prostredie pretekov a pravidelne podporuje svojho muža, ktorý sa pretekov zúčastňuje a vždy ho čakala pri registrácii :-) ). Okrem nich zostávajú naďalej na svojejich pozíciách technický riaditeľ (Erik Štefanek predseda OZ Mám rád cyklistiku, ktorý pripravuje propozície, web stránku, grafiku a pomáha kde treba) a riaditeľ pretekov (Lukáš Riha, predseda klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď, ktorý má na starosti aj marketing).

  Noví partneri a podporovatelia 

  Po oficiálnom schválení termínu a predstavení partnerských balíkov oslovilo organizátora pretekov niekoľko veľkých spoločností ohľadom generálneho partnerstva. „Najrýchlejšia bola nemecká spoločnosť DHL logistics. Nasledovalo zopár telefonátov a už sme pripravili zmluvu a dohodli detaily spolupráce, ktoré hlavné a detské preteky ešte viac vylepšia a v mieste štartu vytvoria veselú zábavu a program najmä pre deti,"  hovorí riaditeľ pretekov Lukáš Riha, ďalej dodal, že „Oficiálnym automobilovým partnerom sa v tomto roku stala spoločnosť REDCARS z Hlohovca, ktorá sa postará o presun organizátorov, rozhodcov a média počas pretekov na parádnych a novučkých autách a taktiež bude dohliadať na bezpečnosť počas tréningových jázd „Po trase Sereďmaratónu". Prvý termín a miesto štartu sa dozviete na FB stránke pretekov, alebo organizátora ŠK Cyklo-Tour Sereď. „Novým oficiálnym partnerom pre pohonné hmoty sa stala spoločnosť Oliva group, ktorá sa postará o energiu pre celú autodopravu." K pôvodnému prémium partnerovi COMKLIMA ktorého všetci dobre poznáte pribudla spoločnosť Verve, ktorá patrí medzi popredné spoločnosti v oblasti upratovania luxusných priestorov, obchodných centier a komplexov. Okrem nich pribudli aj noví partneri, ktorí doplnia energiu cyklistom ako Agave#9, Gatorade, Mecom a ďalší, ktorí nás opäť podporili a za čo sme im vďační.

    

  Špeciálny darček 

  „Každý pretekár vyhrať nemôže a preto chceme, aby mal na preteky pamiatku - najlepšie aj užitočnú. :-) Pripravili sme v spolupráci s Holandskou firmou TACX, ktorá výroba kvalitné cyklistické fľašky pre profesionálne tímy, ako BORA hansgrohe, Astana, Katusha a iné, limitovanú edíciu kvalitných cyklistickej fľašiek, ktorú dostane každý pretekár v štartovacom balíku," priblížil riaditeľ pretekov. Podľa manažéra TACX ide o prvú holandsko-slovenskú spoluprácu medzi týmto výrobcom fľašiek a slovenskými pretekmi.

   

   

  ECO friendly, alebo - na prírode nám záleží! 

  Predstava riaditeľa pretekov je jasná: „Problémy s plastami sa týkajú nás všetkých. Preto sme sa rozhodli nahradiť všetky tašky, príbory, poháre a taniere z plastu variantou z recyklovaných materiálov,"  Rovnako aj zaviesť separovaný zber na námestí a aspoň malým krokom pomôcť prírode. Taktiež bude prísny zákaz odhadzovať obaly z prázdnych gélov a tyčiniek popri ceste. Vyhradená zóna je len za horskou prémiou. Označená bude tabuľami začiatok a koniec „waste zone". V prípade porušenia bude cyklista diskvalifikovaný!

   

  Zaradenie do UCI 

  Keďže sme minulý rok splnili kritériá UCI týkajúce sa štandardov medzinárodných pretekov v kategórii cycling for all, organizácií, celkovej príprave a pod. budú preteky, ako jediné zo Slovenska a okolitých štátov, pod záštitou tejto medzinárodnej cyklistickej únie. Okrem propagácie pretekov, ktorú nám robí UCI môžeme očakávať aj viac cyklistov zo zahraničia. Ide o ďalší historický miľník v ére cyklomaratónu

  Neutrálne mechanické vozidlo 

  „Na veľkých pretekoch je to už štandard, ktorý chceme zaviesť aj u nás. Pôjde o pilotnú prevádzku, uvidíme, aké budú odozvy pretekárov. Spoluprácu potvrdil predajca bicyklov z Hlohovca a spolumajiteľ p.Durdy z HOBBY-CYKLOSERVISu" priblížil Lukáš Riha. Nie každý pretekár, či klub si môže dovoliť mechanické vozidlo, ktoré by mu robilo počas pretekov technickú podporu. Neutrálne mechanické vozidlo sa bude pohybovať v pelotóne a bude riešiť menšie technické poruchy, najmä defekty.

   

  Tréningové jazdy 

  Pre nadšencov menší pretek. „Ako som už spomenul počas apríla a začiatkom mája sa uskutočnia tréningové jazdy aj pre verejnosť, kde si budú môcť cyklisti pred oficiálnym štartom medzi sebou zasúťažiť a otestovať kondičku" priblížil Lukáš.Pre pretekárov bude zabezpečené občerstvenie, sprievodné vozidlo a medaile pre najlepších. Taktiež chceme v rámci jednej jazdy, vzdať poctu nášmu bývalému riaditeľovi a zakladateľovi pretekov Dušanovi Holbíkovi a symbolicky mu pri hrobe v Šintave poďakovať a zapáliť sviečku. Škoda, že už nie je medzi nami..."dodal smutne na záver.   

    

  Perlička na záver 

  Samozrejme nebude chýbať, ani obľúbený moderátor Roman Barényi, ktorý sa postará o zábavu a novinky zo sveta cyklistiky a príde aj jeden špeciálny hosť.. ale toho predstavíme neskôr. ;-)

   

  Registrovať sa môžete  cez tento link.

  Tešíme sa na vás. :-)

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top