• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Nová trasa pretekov

  18. 4. 2022

  V článku sa dočítate:

  • Aká bude nová trasa
  • Čo sme pripravili pre ženy
  • Budú aj detské preteky

  Ohľadom spustenej registrácie a prvých noviniek sme písali v minulom článku.  Dnes sa pozrieme na ďaľšie zmeny a novinky, ktoré pripravujeme.

  Nová trasa pretekov

  Od začiatku roka sa pracuje na novej trase vzhľadom k tomu, že aktuálne prebiehajú viaceré obmedzenia a rekonštrukcie ciest. Najzásadnejšiu zmenu vyvolala rekonštrukcia mostu v Hlohovci s ktorou sú spojenie viaceré uzávery ciest a obchádzkové trasy. „Aktuálna trasa prešla viacerými úpravami vzhľadom k tomu že nebolo možné nájsť tak ľahko novú trasu. Viaceré cesty sú uvedené ako obchádzkové a preto nie je možné na nich organizovať preteky," priblížil prípravy koordinátor dopravy Dominik Tvrdý.  Aktuálna trasa bola až tretia verzia, ktorú schválili dotknuté inštitúcie. Aj napriek vynechaniu legiend, ako Havran pri Piešťanoch, alebo kopec za Hlohovcom -  Šianec sme sa snažili nájsť trasu, ktorá bude obsahovať rovnako zopár kopcov kvôli horským prémiám. Hoci je kopcov menej a sú kratšie, snažili sme sa nájsť aspoň také, ktoré budú vyhovovať našim požiadavkám. Pôvodná 116 kilometrová trasa bude tento rok nahradená 129 km trasou. Trasa je síce o 13 km dlhšia, no pôvodných 1200 výškových metrov nahradí len 730 výškových metrov, čo robí z tejto trasy ľahšiu verziu. „Mojou úlohou je aj tento rok zabezpečiť bezpečný a plynulý prejazd, zabezpečenie križovatiek brigádnikmi, políciou, hasičskými zložkami a motorkármi," predstavil svoje prebiehajúce úlohy Dominik Tvrdý.

  Detail trasy a profil nájdete v propozíciách.

  Počet prémií sa zvýši, bodovať budú aj ženy

  Tento rok budú na trase umiestnené 3 rýchlostné prémie a 2 horské prémie na ktorých môže bodovať až 10 cyklistov. Novinkou bude vyhodnotenie samostatne pre mužov a ženy. Od tohto roka bude dres pre najlepšieho vrchára a šprintéra obliekať aj žena. Ďalšie ceny pre víťazov nájdete na tejto stránke. Aj touto zmenou sa snažíme motivovať ženy zúčastniť sa pretekov. Na trase  bude umiestnený aj bufet, kde bude pripravené občerstvenie – voda, energetické nápoje gély, tyčinky, ovocie a budú sa podávať cyklistickej fľaše, ktoré si budú môcť cyklisti prevziať za jazdy.  

   

  Zaregistrujte sa už dnes a ušetrite

  Výhodne sa môžete registrovať a ušetriť až 15% do konca apríla. Pripravujeme aj viaceré súťaže, kde môžete vyhrať okrem cien aj štartovné zdarma. Nedávno sme pripravili súťaž o dva lístky na naše preteky v spolupráci s RTVS. Stačilo si tipnúť víťaza jarnej klasiky Paríž Roubaix. Ďalšia súťaž o voľný lístok bude začiatkom mesiaca máj. Sledujte preto naše sociálne siete Facebook a Instagram, aby vám žiadna súťaž neušla a zároveň sa dozviete všetky dôležité informácie, ktoré priebežne zverejňujeme.

   

  Detské preteky aj tento rok

  Súčasťou pretekov budú aj detské preteky, ktoré sa budú konať v deň pretekov. Deti budú môcť súťažiť vo viacerých kategóriách medzi sebou. Registrácia na detské preteky bude najnovšie aj online spustená už čoskoro. Každé dieťa dostane štartovací balíček. Jeho obsah priblíži koordinátorka Sereďmaratónika Barbora Javorová: „balíček bude obsahovať špeciálny darček cyklistickú fľašu, účastnícku medailu, sladké prekvapenie aj osvieženie, lístok na detskú tombolu, sladký obed (waffle, alebo palacinky) a ďalšie veci, ktoré predstavíme čoskoro." Minulý rok nás záujem detí prekvapil a tento rok sa preto pripravujeme s väčšou rezervou.

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top