• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Ako by dnes prebiehali preteky, keby...

  24. 5. 2020

  Keby sa situácia vyvíjala od marca priaznivo... 

  Keby sa situácia vyvíjala od marca priaznivo, cyklisti by sa naďalej prihlasovali, organizátori by pokračovali v prípravách dnes by sme o pár minút odštartovali jubilejný 15.ročník. Situácia sa však zmenila a okrem Sereďmaratónu sa zrušili všetky preteky po celom svete. Čas sa akoby zastavil. Všetky továrne, podniky, obchody, koncerty, obchody, kiná akoby stlačili vypínač STOP!  Ľudia prestali plánovať veci, nežili myšlienkami v budúcnosti, ale začali si uvedomovať prítomnosť. Začali žiť pre daný okamih. Začali sa viac zaujímať o prírodu vo svojom okolí, spoznali nové miesta, zákutia v lesoch, dočítali rozčítané knihy, začali sa venovať v rodine jeden druhému. Uvedomili si, že nie všetko je samozrejmosť. Snáď im to vydrží a budú zodpovedne pokračovať v tomto „režime zodpovednosti" aj po období pandémie.

  Počasie by opäť vyšlo

  Hoci to v noci nevyzeralo vonku najlepšie, dnes sa situácia výrazne zmenila. Chladné, veterné upršané počasie by vystriedalo príjemných 20 stupňov, slniečko a slabší severný vietor. Aspoň by sa druhá polovica trasy išla po vetre až do cieľa. :-)

  Atmosféra na námestí

  Posledné minúty pred štartom by si stovky cyklistov pripravovali svoje bicykle, dopĺňali zásoby energie v bufete. V technickej zóne by naši technici kontrolovali radenie, dofukovali kolesá na správny tlak, či opravovali iné nečakané technické problémy. Organizátori by so sprievodnými motorkami, zdravotníkmi a policajnými zložkami riešili trasu a kolízne miesta. Dobrovoľníci by zaujali miesta, ktoré musia byť zabezpečené. Na registrácii by sa ešte prihlasovali cyklisti, ktorí to nestihli cez internet, alebo do poslednej chvíle opäť taktizovali podľa vývoja počasia. Odovzdávali by sa posledné štartovacie balíky. Z kaviarne by sa ozýval smiech a dopíjala kávička. Opäť by sa stretli cyklisti z rôznych klubov, krajov a rozoberali problematiku zo sveta cyklistiky, kto prvý nastúpi pod Havranom a uchmatne horskú prémiu, či spomínali na predchádzajúce a plánovali budúce podujatia.

  O pár minúť štartujeme

  Slávnostný štart 15.ročníka by doprevádzal krátky príhovor primátora mesta p.Tomčányiho, pokyny a ďakovačka od riaditeľa pretekov Lukáša a „športová celebritka" by výstrelom z pištole oficiálne odštartovala a rozhýbala celý pelotón cyklistov. Počet cyklistov na štarte by mohol prekročiť 300, keďže sme sa s organizátormi iných podujatí dohodli, aby v tento deň nerobili tiež preteky (za čo im ďakujeme). Ľudia by tlieskali, kričali, povzbudzovali, novinári všetko dokumentovali, fotili a doprava by sa v meste na chvíľu zastavila.

   

  Detské preteky

  Aj tento rok by sa na námestie prišlo veľké množstvo detí. Niektoré by chceli opäť zabojovať o pekné umiestnenie v pretekoch, niektoré by sa len prišli zabaviť do stánku generálneho partnera DHL, kde by si kreslili, alebo zasúťažiť o množstvo cien. Celý čas by na námestí hrala hudba, ktorá by pritiahla pozornosť okoloidúcich ľudí. Rodičia by si hasili smäd pivkom, kofolou, či kávičkou, deti by netrpezlivo čakali, kým by moderátor vytiahol z klobúka počas detskej tomboly ich číslo a oni by si domov odniesli okrem štartovacieho balíka a medaile aj darček navyše.

   

  14. ročník DHL Sereďmaratón - takto sme si ho užili.

  Vyhodnotenie

  Po viac ako 3 hodinovom zápasení s kilometrami na ceste by prišli do cieľa prví cyklisti, ktorí by sa v špurte chceli umiestniť na popredných priečkach a vychutnali si tým ceremoniál odovzdávania medailí na pódiu. Iní by sa pár minút dávali dokopy na tráve pod stromami, vo fontáne, či v novej relax zóne. Námestím by rozvoniaval chutný obed a opäť by sa rozoberal priebeh pretekov, novinári by robili rozhovory s víťazmi prémií, či celkového poradia, rozdali sa ceny v tombole a deň by sa pomaly blížil ku svojmu záveru. Organizátori by si pripili na ďalší zvládnutí ročník, cyklisti sa vrátili zničení, ale plní zážitkov a emócií opäť domov. Námestie by stíchlo.

   

  Tento deň je však ešte len pred nami. Pred chvíľou sme sa ešte len zobudili, keďže sa preteky nekonali a je len na nás, ako ho strávime. Verím, že rovnako športovo aj so svojími rodinami a priateľmi. :-)

  A nezabudnite – síce sa preteky uskutočnia o deň skôr a o rok neskôr (z 24.5.2020 na 23.5.2021) pripravili sme pre vás alternatívu, ktorej sa môžu zúčastniť nielen cyklisti, ale aj necyklisti. Odmeníme každého nielen štartovacím balíkom, ale aj možnosťou vyhrať v tombole. Viac info na tomto odkaze.

   

  Pekný deň  priatelia

   

   

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top