• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Aj Vaše 2% nám na 100% pomôžu

  6. 2. 2021

  V článku sa dozviete:

  • Dôležité termíny podaní
  • Ako postupovať pri vyplnení tlačív
  • Ako použijeme Vaše 2%
  • Každý, kto nás podporí dostane darček
  • Chceli by ste nás podporiť inak, prípadne byť naším partnerom?

   

  Pokiaľ čítate tento článok patríte medzi ľudí, ktorí zvažujú, kam poslať tento rok svoje 2% a jednou z možností je aj cyklistika a akcie s ňou spojené, ktoré pre Vás chceme pripraviť.

  Nižšie nájdete tlačivá na vyplnenie, zopár užitočných rád a informácie, ako využijeme Vaše peniaze. Pokiaľ sa nás rozhodnete podporiť budeme Vám veľmi vďační, pretože podporíte veci, ktoré robíme pre Vás. Každý, kto tak spraví, dostane od nás darček. ;-)

    

  Tlačivá na stiahnutie

   2% (3%) z dane sa poukazujú prostredníctvom špeciálnych tlačív.

  Tlačivá pre zamestnanca, ktorý podáva daňové priznanie:

   
  Tlačivá pre fyzickú osobu, ktorá podáva daňové priznanie:

   
  Tlačivá pre právnickú osobu, ktorá podáva daňové priznanie:

   

  Okrem klasických formulárov je možné vyplniť daňové priznanie aj elektronicky:

  ! Pokiaľ neviete, ako postupovať pri vyplňovaní, bližšie informácie nájdete na konci článku, prípadne nás kontaktujte.

   

  Dôležité termíny

  Pokiaľ ste pracovali ako dobrovoľník aspoň 40 hodín v roku 2020, máte možnosť venovať 3% z dane, požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali o potvrdenie tejto práce.

  Časové lehoty pre tých, ktorí chcú poukázať 2 % (3%) zo zaplatenej dane

  15. 2. 2021 jeposledný termín pre zamestnancov, aby požiadali zamestnávateľov o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb

   31. 3. 2021 jeposledný termín na podanie daňového priznania pre fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie – v rámci daňového priznania sa poukazujú aj 2 % z dane. - vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania

  31. 3. 2021posledný termín na podanie daňového priznania pre právnické osoby – v rámci daňového priznania sa poukazujú aj 2 % z dane

  30. 4. 2021 je posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

   

  Čo pre Vás pripravujeme:

  Vzhľadom na aktuálne prebiehajúcu pandémiu nesadíme doma a nečakáme „keď bude zase dobre", ale pripravujeme tieto podujatia:

  Sereďmaratón – medzinárodné cyklistické podujatie. Aktuálne pripravujeme už 15.ročník a toto podujatie sa snažíme každým rokom vylepšovať na vyšší stupeň, keďže počet účastníkov atakuje číslo 300. Sereďmaratón je zaradený aj do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie UCI.Viac info

  Sereďmaratónik – detské preteky pre mladších nádejných účastníkov Sereďmaratónu. Toto podujatie má medziročný nárast počtu zapojených detí. Okrem pretekov sú pre deti pripravené aj detské hry, edukačné hry zamerané na správnu separáciu odpadu, či detská tombola. Viac info

  Sereďmaratón Virtual ride (NOVINKA) - nové športové podujatie, ktoré sme pripravili v sezóne 2020, ako alternatívny spôsob pretekov počas prebiehajúcej pandémia. Akcia mala úspech, pozitívne ohlasy a záujem aj o ďalší ročník. Viac info

  Po trase Sereďmaratónu – cyklojazda pre verejnosť a cyklistov, ktorí sa plánujú zúčastniť Sereďmaratónu. Ide o 3 testovacie kolá, ktoré vedú po trase maratónu a sú zabezpečené sprievodnými vozidlami, občerstvením a ocenením najlepších. Viac info

  Mikulášska jazda (NOVINKA) - ide o novinku, ktorú chceme zrealizovať tento rok prvý krát, pôjde o cyklo jazdu spojenou s charitatívnym zámerom.

  Súťaže - počas roka máme pre Vás pripravené rôzne súťaže, kde budete mať možnosť vyhrať rôzne ceny (výživové doplnky, poukážky, či rôzne vecné ceny). Stačí sledovať náš facebook a nič Vám neunikne.

  Aký darček dostanete?

  Nebýva to zvykom, ani sme sa s tým nikde nestretli. No chceli by sme, ako sme sľúbili v úvode, odmeniť každého, kto nás podporí a zaškrtne na konci Vyhlásenia - súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko)-, alebo nás bude informovať mailom na marketing@cyklosered.sk o tom, že nám venoval 2%. Odmena bude formou darčeku, resp. prekvapenia priamo domov. Čo konkrétne to je Vám teraz nepovieme, inak by to nebolo prekvapenie. ;-)

   

  Spolupráca mimo 2%

  Pokiaľ ste už 2% venovali inej organizácii, no chceli by ste nás podporiť radi privítame aj iné možnosti podpory. Pokiaľ Vám to firemné možnosti umoňujú môžete nás podporiť aj po materiálnej stránke, prípadne svojími produktami, ktoré Vám radi odprezentujeme, alebo použijeme pri našich akciách. V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať, kým sme na začiatku sezóny. Preberieme spolu možnosti spolupráce. 

  Postupy pri vyplňovaní tlačív

  Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov,

  ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov. 

  1. Do 15.02.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať
   2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2020 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
   3% z Vašej zaplatenej dane – ak ste v roku 2020 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali.
  4. Do Vyhlásenia napíšte sumu, ktorú nám chcete poukázať. Vyhlásenie (.pdf)
  5. Tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatením dane, príp. aj Potvrdením od organizácie o vykonaní dobrovoľníckej činnosti (pokiaľ poukazujete 3% z dane), doručte do 30.04.2021 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
  6. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v náš prospech.

   

  Postup pre fyzické osoby – SZČO

  1. Vypočítajte si
   a) 2 % z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2020 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
   b) 3 % z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2020 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali.
  2. V daňovom priznaní pre fyzické (typ A) osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 % (3 %) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
  • IČO: 378 387 84 (vypisuje sa sprava)
  • Právna forma: občianske združenie
  • Obchodné meno/názov: Športový klub CYKLO-TOUR Sereď
  • Ulica: Dom kultúry, Školská
  • Číslo: 1
  • PSČ: 926 01
  • Obec: Sereď
  1. Ak nám chcete oznámiť , že ste nám poukázali Vaše 2 % (3 %) zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas zo zaslaním Vašich údajov (meno a adresa, nie však poukázaná suma).
  2. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2021) na daňový úrad podľa Vášho bydliska a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

   

  Postup pre právnické osoby

  1. Právnické osoby môžu poukázať 1 % (2 %) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8,00 €.
  2. Vypočítajte si Vaše 1 % (2 %) z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1 % (2 %), musí však byť splnená podmienka minimálne 8,00 € na jedného prijímateľa.
  3. P O Z O R:
   a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2020 (zvyčajne do 31.3.2021) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1 % z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1 % z dane .
   b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2020 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2020 (zvyčajne do 31.3.2021) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2 % z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2 % z dane (tak ako po minulé roky).
  4. V daňovom priznaní pre právnické osoby – Časť IV. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1 % (2 %) z dane v prospech 1 prijímateľa.
  5. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
  • IČO: 378 387 84 (vypisuje sa sprava)
  • Právna forma: občianske združenie
  • Obchodné meno/názov: Športový klub CYKLO-TOUR Sereď
  • Ulica: Dom kultúry, Školská
  • Číslo: 1
  • PSČ: 926 01
  • Obec: Sereď
   1. Pokiaľ ste si vybrali viac prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (je uvedená na poslednej strane DP) a uveďte tam analogicky všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú chcete v ich prospech poukázať. V kolónke 4 uveďte, koľkým prijímateľom chcete podiel zaplatenej dane poukázať.
   2. Ak súhlasíte zo zaslaním údajov (obchodné meno alebo názov, sídlo a právna forma), tak zaškrtnite súhlas zo zaslaním údajov.
   3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad(zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

  Poznámky:
  Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
  Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2 % z dane žiadne iné tlačivá, ako napríklad kópie darovacích zmlúv, atď. – tie sú dôležité až pri prípadnej kontrole.

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  Top