• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Aj Vaše 2% nám na 100% pomôžu

  4. 2. 2023

  V článku sa dozviete:

  • Dôležité termíny podaní
  • Ako postupovať pri vyplnení tlačív
  • Ako použijeme Vaše 2%
  • Každý, kto nás podporí dostane darček
  • Chceli by ste nás podporiť inak, prípadne byť naším partnerom?

   

  Pokiaľ čítate tento článok patríte medzi ľudí, ktorí zvažujú, kam poslať tento rok svoje 2% a jednou z možností je aj cyklistika a akcie s ňou spojené, ktoré pre Vás chceme pripraviť.

  Nižšie nájdete tlačivá na vyplnenie, zopár užitočných rád a informácie, ako využijeme Vaše peniaze. Pokiaľ sa nás rozhodnete podporiť budeme Vám veľmi vďační, pretože podporíte veci, ktoré robíme pre Vás. Každý, kto tak spraví, dostane od nás darček. ;-)

    

  Tlačivá na stiahnutie

   2% (3%) z dane sa poukazujú prostredníctvom špeciálnych tlačív.

  Tlačivá pre zamestnanca, ktorý podáva daňové priznanie:

  IČO: 37838784

  obchdný názov: ŠPORTOVÝ KLUB CYKLO TOUR SEREĎ

   
  Tlačivá pre fyzickú osobu, ktorá podáva daňové priznanie:

  Okrem klasických formulárov je možné vyplniť daňové priznanie aj elektronicky:

   ! Pokiaľ neviete, ako postupovať pri vyplňovaní, bližšie informácie nájdete na konci článku, prípadne nás kontaktujte.

    

   Dôležité termíny

   Pokiaľ ste pracovali ako dobrovoľník aspoň 40 hodín v roku 2021, máte možnosť venovať 3% z dane, požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali o potvrdenie tejto práce.

   Časové lehoty pre tých, ktorí chcú poukázať 2 % (3%) zo zaplatenej dane

   • do 31. marca 2023 - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami. Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania

   • do 30. apríla 2023 - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

   Čo pre Vás pripravujeme:

   Počas roka nesadíme doma a nečakáme „kedy bude zase dobre". Pripravujeme pre Vás tieto podujatia:

   Sereďmaratón – medzinárodné cyklistické podujatie. Aktuálne pripravujeme už 17.ročník a toto podujatie sa snažíme každým rokom vylepšovať na vyšší stupeň, keďže počet účastníkov prekonáva každý rok rekordy a účasť je takmer 350. Sereďmaratón je zaradený aj do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie UCI.Viac info

   Sereďmaratónik – detské preteky pre mladších nádejných účastníkov Sereďmaratónu. Toto podujatie má medziročný nárast počtu zapojených detí. Minulý rok to bolo 250. Okrem pretekov sú pre deti pripravené aj detské hry, edukačné hry zamerané na správnu separáciu odpadu, či detská tombola. Viac info

   Sereďmaratón Virtual ride -  športové podujatie, ktoré sme pripravili v sezóne 2020, ako alternatívny spôsob pretekov počas prebiehajúcej pandémia. Akcia mala úspech, pozitívne ohlasy a záujem aj o ďalší ročník. Viac info

   Po trase Sereďmaratónu – cyklojazda pre verejnosť a cyklistov, ktorí sa plánujú zúčastniť Sereďmaratónu. Ide o 3 testovacie kolá, ktoré vedú po trase maratónu a sú zabezpečené sprievodnými vozidlami, občerstvením a ocenením najlepších. Viac info

   Mikulášska jazda (NOVINKA) - ide o novinku, ktorú chceme zrealizovať tento rok prvý krát, pôjde o cyklo jazdu spojenou s charitatívnym zámerom.

   Slovak eCUP a eMajstrovstvá Slovenska (NOVINKA) - trénovanie, pretekanie, alebo udržiavanie sa v kondícii počas zimných mesiacov na bicykli formou smart trenažéra a platformy Rouvy. Na prelome rokov 2022/2023 využilo túto možnosť viac než 1100 cyklistov. Najlepší cyklisti postupujú na majstrovstvá Slovenska, kde sa dekorujú víťazi jednotlivých kategórii.  Viac info.

   Súťaže - počas roka máme pre Vás pripravené rôzne súťaže, kde budete mať možnosť vyhrať rôzne ceny (výživové doplnky, poukážky, či rôzne vecné ceny). Stačí sledovať náš facebook a nič Vám neunikne.

   Aký darček dostanete?

   Nebýva to zvykom, ani sme sa s tým nikde nestretli. No chceli by sme, ako sme sľúbili v úvode, odmeniť každého, kto nás podporí a zaškrtne na konci Vyhlásenia - súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko)-, alebo nás bude informovať mailom na marketing@cyklosered.sk o tom, že nám venoval 2%. Odmena bude formou darčeku, resp. prekvapenia priamo domov. Čo konkrétne to je Vám teraz nepovieme, inak by to nebolo prekvapenie. ;-)

    

   Spolupráca mimo 2%

   Pokiaľ ste už 2% venovali inej organizácii, no chceli by ste nás podporiť radi privítame aj iné možnosti podpory. Pokiaľ Vám to firemné možnosti umoňujú môžete nás podporiť aj po materiálnej stránke, prípadne svojími produktami, ktoré Vám radi odprezentujeme, alebo použijeme pri našich akciách. V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať, kým sme na začiatku sezóny. Preberieme spolu možnosti spolupráce. 

   Postupy pri vyplňovaní tlačív

   Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov,

   ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov. 

   1. Do 15.02.2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
   2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
   3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať
    2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2022 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
    3% z Vašej zaplatenej dane – ak ste v roku 2022 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2022 dobrovoľnícky pracovali.
   4. Do Vyhlásenia napíšte sumu, ktorú nám chcete poukázať. Vyhlásenie (.pdf)
   5. Tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatením dane, príp. aj Potvrdením od organizácie o vykonaní dobrovoľníckej činnosti (pokiaľ poukazujete 3% z dane), doručte do 30.04.2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
   6. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v náš prospech.

    

   Postup pre fyzické osoby – SZČO

   1. Vypočítajte si
    a) 2 % z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2022 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
    b) 3 % z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2022 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2022 dobrovoľnícky pracovali.
   2. V daňovom priznaní pre fyzické (typ A) osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 % (3 %) z dane v prosp,ech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
   • IČO: 378 387 84 (vypisuje sa sprava)
   • Právna forma: občianske združenie
   • Obchodné meno/názov: Športový klub CYKLO-TOUR Sereď
   • Ulica: Dom kultúry, Školská
   • Číslo: 1
   • PSČ: 926 01
   • Obec: Sereď
   1. Ak nám chcete oznámiť , že ste nám poukázali Vaše 2 % (3 %) zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas zo zaslaním Vašich údajov (meno a adresa, nie však poukázaná suma).
   2. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2023) na daňový úrad podľa Vášho bydliska a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

    

   Poznámky:
   Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
   Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2 % z dane žiadne iné tlačivá, ako napríklad kópie darovacích zmlúv, atď. – tie sú dôležité až pri prípadnej kontrole.

   Organizátor pretekov

   Cyklistický klub
   ŠK Cyklo-Tour Sereď

   Spoluorganizátori

   OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
   OZ Mám rád cyklistiku

   Sledujte nás

   Kontakt

   ŠK Cyklo-Tour Sereď
   Dom kultúry, Školská 1
   Sereď, 92601

   IČO: 37838784
   IBAN: SK9809000000000201755426

   LIVE
   info
   Top