• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  15. ročník DHL Sereďmaratón - očami organizátora aj cyklistov

  13. 8. 2021

  V článku sa dočítate o:

  • Novinkách v tomto roku
  • Kto je historicky 1.držiteľom dresu pre víťaza horskej a bodovacej súťaže
  • Aká bola účasť na detských pretekoch
  • Reakcie cyklistov
  • Kedy odštartuje 16.ročník

  Jubilejný 15.-ty ročník prišiel s ďalšími novinkami

  V poradí 15.-ty ročník DHL Sereďmaratónu sa mal konať už minulý rok, no kvôli zlej pandemickej situácii, ktorá na Slovensku vládla to nebolo možné a organizátori preto pripravili voľnejšiu formu  - Virtual ride, ktorá si našla svojich priaznivcov aj tento rok. Namiesto smútku z preloženia jubilejného ročníka, organizátori využili rok navyše na ešte dôkladnejšiu prípravu. Pozmenili trasu pretekov, keďže prebiehajú na viacerých územiach opravy ciest. Na tohtoročných 101 kilometrov sa zaregistrovalo  250 pretekárov. Najrýchlejším bol Juraj Karas z PROefekt tímu.

  Preteky majú za cieľ každý rok prísť s niečím novým aj s niečím vylepšeným. „V prvom rade chceme, aby sa cyklisti cítili bezpečne, preteky si užili, mali k dispozícii rôzne služby, bohatý balíček a celkovo si užili celý športový deň. Všetky tieto oblasti si vyžadujú vysoké personálne obsadenie a dlhé prípravy a rokovania s partnermi a inštitúciami. Pred dvoma rokmi sme prevzali organizáciu od pôvodných organizátorov, ktorí si už chceli oddýchnuť. Niektoré veci riešime prvý krát, učíme sa za jazdy a snažíme sa veci stále vylepšovať. K novinkám pre tento rok sme pridali vyššiu úroveň rýchlostným a horským prémiám aj v spolupráci s našimi hlavnými partnermi Oliva a Technov. Vody od spoločnosti Lucka na bufete sme podávali už v originálnych cyklistických fľašiach TACX a tiež sme rozšírili fun zónu a program pre deti s naším generálnym partnerom DHL Supply Chain Slovakia s ktorým sme podpísali 3 ročnú spoluprácu, " priblížil riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

   

  Historický prvý raz sa odovzdávali dresy pre víťazov horskej a rýchlostnej prémie

  Jubilejný 15.-ty ročník bol špeciálny aj odovzdávaním dresov pre jazdca s najsilnejšími nohami v kopcoch a najrýchlejšieho na rýchlostných prémiách. Vďaka jednému z našich hlavných partnerov, sieti čerpacích staníc Oliva, sa víťaz horskej prémie, Samuel Oros, obliekol do zeleného dresu a okrem neho si odniesol aj trofej, vecné ceny, či finančnú odmenu.

  Rýchlostnú prémiu si zobrala pod patronát premiérovo spoločnosť Technovzaoberajúca sa vzduchotechnikou. Mala však rovnakého víťaza ako horská, a tak si Samuel Oros druhýkrát prezliekol dres a prišil si po ďalšiu trofej a finančnú i vecnú cenu.

   

  Štartovací balíček plný prekvapení

  Veľkým lákadlom pretekov bol samotný štartovací balíček, v ktorom sa skrývalo množstvo, pre cyklistov, užitočných vecí. Okrem samozrejmostí ako čip na bicykel, číslo, či online výsledkový servis v ňom nechýbala ani špeciálna cyklistická fľaša TACX v edícii DHL Sereďmaratónu. Rovnako skrýval kávu od Coffee Veronia, šampanské Hubert sekt, nálepku 1,5 m rešpekt od Hobby cyklistov, obedový a tombolový lístok, pitný režim, zľavové kupóny na nákup športových potrieb a oblečenia, či sladkosti od našich partnerov.

   

  Aj Sereďmaratónik prilákal rekordné množstvo detí

  Oproti 5-temu ročníku Sereďmaratónika sa na štart pretekov pre najmenších postavil trojnásobok súťažiacich. Až 250 detí si zmeralo sily na okruhu v areáli parku. Po pretekoch boli pripravené rôzne súťaže a kopec zábavy v DHL Fan zóne. Obrovské množstvo detí organizátorov milo prekvapilo, svedčí to o stále väčšej popularite týchto pretekov a cyklistiky samotnej.

  „Detské preteky každým rokom naberajú na popularite. Posledné roky sme mali 80, 90 detí. Pre istotu sme počítali s väčším počtom a pripravili 130 balíčkov, kde si deti našli cyklistickú fľašu, pitný režim, sladkosti, vymaľovávanky, lístok na detskú tombolu, medailu a pod. Tento rok nás počet prekvapil a trochu aj zaskočil. Prišlo aj 250 detí. Aj napriek tomu sme sa snažili každému dieťaťu niečo dať. Boli pripravené rôzne súťaže, hry, detská tombola. Deti si to užili a to nás teší," povedala Barbora Javorová koordinátorka detských pretekov Sereďmaratónik.

  DHL Sereďmaratón bol opäť EKO

  Každoročne sa organizárori snažia zlepšovať nielen celkovú organizáciu pretekov, ale aj ich dopad na životné prostredie. Ani tento rok nechýbal na námestí separovaný zber, či „čapovacie" stanice na vodu, ktoré plne nahradili plastové fľašky. A príbory, poháre či taniere z plastu sú na DHL Sereďmaratóne dávno minulosťou. Nahradili ich ekologické obaly, poháre a drevené príbory.

   

  Súťaž o najaktívnejšie obce

  Každý rok súťažia medzi sebou jednotlivé obce, ktorá bude najaktívnejšia pri prípravách a povzbudzovaní cyklistov. Je to silná energia a veríme, že to cyklisti cítia. Potlesk, povzbudzovanie a fandenie dáva cyklistom energiu a z tej potom môžu čerpať napr. v kopcoch. :-) Tento rok to majú organizátori ťažšie, keďže obcí sa zapojilo ešte viac. Ktoré 3 obce vyhrajú sa dozviete už čoskoro.

  Tentokrát už aj v štátnej TV

  Príjemným prekvapením bola aj reportáž v RTVS, ktorá bola čerešničkou na záver celého podujatia. Nevedeli sme, že naša akcia zaujme aj televíziu. Veríme, že v tom má prsty aj naša nová PR posila Zuzka, ktorá pôsobí v tomto segmente a starala sa o aktuálne informácie z diania pretekov na sociálnych sieťach. Ďalšiu peknú TV reportáž pripravila aj Hlohovská televízia.

  Bez partnerov to nefunguje

  Čím väčšia akcia, tým väčšia podpora partnerov a inštitúcii. Rovnako to platí aj u nás. Ďakujeme mestu Sereď, Trnavskému samosprávnemu kraju všetkým partnerom a mediálnym partnerom, ktorí nás podporili, zviditeľnili, aby ste sa o nás dozvedeli a mohli prísť.

  Reakcie po pretekoch

  Juraj KARAS - celkový víťaz:

  Víťazstvu sa teším. So Samom Orosom sme dobre spolupracovali a na Svrbičáku sa v podstate preteky rozhodli, aj keď v tých brdkoch sme občas za nami uvideli stíhaciu skupinu. Registráciu zhodnotiť neviem - vyberal číslo zverenec. Ani bufet na trase – ten sme preleteli. S organizáciou aj obedom v cieli bola spokojnosť. Aj ceny primerané. O rok budem rád keď sa preteky vrátia do svojej pôvodnej dĺžky. 

  Samuel OROS  - víťaz bodovacej a vrchárskej súťaže:

  Na pretekoch som bol prvý krát a počul som o Vás od kamarátov, ktorí už v minulosti na Sereďmaratóne štartovali. Preteky sa mi páčili. Organizačne boli dobre zabezpečené a stále išlo pred nami vpredu policajne auto, ktoré uzatváralo križovatky a odstavovalo oproti idúce vozidlá. Zo začiatku sa mi nešlo dobre, ale podarilo sa mi na prvej rýchlostnej prémií získať 2 body.  Prvú horskú prémiu som len prešiel v balíku a nebral som nič. V polovici pretekov ako sa začalo stúpať zo Sokoloviec hore som hneď nastúpil a vyhral horskú prémiu a odvtedy sme sa na čele osamostatnili traja. Odvtedy sa mi začalo ísť dobre až do cieľa. Poslednú rýchlostnú prémiu som už vyhral keď som si postrážil dvoch zvyšných súperov. Následnej 1 pretekár dostal defekt, tak sme pokračovali už iba dvaja až do cieľa, kde som v záverečných metroch prehral špurt. Ale aj tak sa teším zo zisku dvoch krásnych dresov a celkového druhého miesta. 

  Ľuboš MIKLOVIČ - pretekár a partner podujatia PIERRE BAGUETTE

  PIERRE BAGUETTE je od roku 2018 permanentným partnerom amatérskych a tiež profesionálnych športových eventov a šampionátov, preto som uvítal rozhovor s Lukášom ohľadom nastavenia partnerstva pre DHL Sereďmaratón 2021. Partnerstvo sme nastavili rýchlou a efektívnou komunikáciou a verím, že naše produkty ľuďom chutili. Máme záujem o partnerstvo aj v sezóne 2022 a premyslím, aby sme nášmu partnerstvu urobili ďalšiu nadstavbu, z ktorej budeme profitovať všetci.

  BAYNACH Cycling Team

  S naším teamom sa zúčastňujeme pravidelne pretekov už niekoľko sezón a po minulej nedeli môžeme len skonštatovať, že DHL Sereďmaratón je na Slovensku momentánne najlepšie zorganizovaný cyklistický maratónom. Čo je doležíte aj v porovnaní s organizáciou rakúskych pretekov ako Leithabergradmarathon, alebo Neusiedlerseeradmarathon.

   

  Vidíme sa 22.05.2022 !

  Tohtoročný DHL Sereďmaratón opäť nesklamal. Svoje kvality potvrdil množstvom účastníkov, odovzdaných cien a ľudí, ktorí pomáhali s organizáciou.  Už teraz sa môžeme všetci spolu tešiť na ďalší, 16.-ty ročník, opäť zaradený do medzinárodného kalendára UCI.

  Organizátori si dajú teraz pár dní oddych a pomaly začnú pripravovať ďalší v poradí už 16. ročník. Novinky, ktoré majú zatiaľ na papieroch sa už o rok stanú realitou.

   

  Oficiálne fotografie nájdete na stránke v našej GALÉRII

  Nezabudnite sledovať aj naše sociálne siete, FacebookInstagram.

   Ďakujeme za účasť a tešíme sa na vás pri ďalších akciách. ;-)

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top