• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Sereďmaratón a Okolo Slovenska

  22. 9. 2020

  V článku sa dozviete:

  • Ako sme sa sem dostali
  • Ako sme pomohli organizátorom
  • Bude súťaž?

   

  Obsadenie pretekov

  Pred pár dňami sa skončil 64.ročník najväčších cyklistických pretekov na Slovensku – Tour de Slovaquie /Okolo Slovenska, ktorý hostil cyklistické celky najvyššej triedy, ako Bora hansgrohe, Deceuninck - Quick-Step, Alpecin – Fenix, Cofidis Solutions Crédits, Sunweb a ďalšie. Tento cyklistický sviatok trval na Slovensku „len" 4 dni. Spolu prešli cyklisti 5 etáp cez rôzne krásne časti Slovenska.

   

  Pripraviť takéto preteky nie je vôbec jednoduché a vyžaduje si to ingrediencie ako: dávku kumštu, veľa organizačných schopností, množstvo personálu, tony železa, poriadnu dávku financií a štipku kontaktov. Keď sme už spomenuli personál, tak jeho súčasťou boli aj ľudia z organizačného tímu Sereďmaratónu – Erik Štefanek (technický riaditeľ), Dominik Tvrdý (koordinátor dopravy a bezpečnosti) a Lukáš Riha (riaditeľ pretekov). Oslovení boli prostredníctvom Slovenského zväzu cyklistiky (niektorí už viac krát). Preteky Sereďmaratón na zväze veľmi dobre poznajú a možno aj to bol dôvod pre spoluprácu. Práca v danej oblasti je našim organizátorom veľmi blízka, majú v nej už nejakú tú prax a hlavne milujú cyklistiku. Rozhodnutie byť súčasťou tejto mega akcie bolo preto pomerne rýchle. O tom, ako prebiehali preteky si môžete prečítať priamo na stránke Okolo Slovenska. Ak by ste chceli nahliadnuť do zákulisia pretekov odporúčame si pozrieť videjká od Cepa. Skôr sme vám chceli priblížiť, akou prácou sa naši 3 členovia zapojili do organizácie a ako si tieto preteky užili a odniesli si z nich dojmy a čo by vedeli implementovať na ďalších ročníkoch Sereďmaratónu.     

   

  Čo sme tam robili?

  Erik - naštartovať a vyraziť

  Na Okolo SVK chodím veľmi rád, jednak, ako amatérsky cyklista a nadšenec cyklistiky, ale zároveň, aj ako organizátor pretekov Sereďmaratón. Skúsenosti získané na takýchto prestížnych pretekoch sú veľmi hodnotné. A naopak, rád ponúknem svoje skúsenosti organizátorom týchto pretekov. Vysoká úroveň pretekov si vyžaduje aj profesionálny prístup a plné nasadenie, ako aj zodpovednosť. Väčšinou sa pohybujem v pelotóne, ako vodič konvoja. Tento rok som si vyskúšal aj jazdu v karavane, ktorý jazdí vpredu pred pelotónom a odmeňuje všetkých divákov popri trati, ktorých bolo tento rok skutočne veľa. Posledné dva dni som zas zaskočil za kolegu, ktorý musel nečakane odísť a na starosti som mal práce okolo značenia trate. Pre mňa je to každý rok krásny zážitok a nová skúsenosť.

   

  Dominik - vy doprava a vy doľava

  So 64. ročníkom Okolo Slovenska som veľmi spokojný. Priebeh štyroch dní utiekol príliš rýchlo, no za ten čas si odnášam neskutočne veľa zážitkov, aj vďaka mojej úlohe - parkovanie tímových autobusov, aj áut. Na konci ročníka prišiel za mnou takmer každý zástupca svojho tímu a ďakoval mi za parkovacie miesta, aj keď to bolo občas poriadne na nervy. Niektorí sa poďakovali aj hmotne a to bidónikom, feed taškou, či tímovou čiapkou. Nezabudnem, ani na krásny zážitok, keď som mal na poslednej etape (aj predchádzajúcich pozn.red.) za úlohu odchytiť zeleného muža Martina Laasa z Bora Hansgrohe. Spolu sme čakali na telefonát a oficiálny výsledok, či v zelenom bude, alebo nebude. Nakoniec mi to Ivan Lučanič telefonicky potvrdil a na tú šťastnú reakciu Martina Laasa nikdy nezabudnem. Ďakujem za všetko a pevne verím, že sa v rovnakej zostave stretneme aj o rok!

   

  Lukáš - rúška nasadiť

  Byť súčasťou organizačného tímu pretekov Okolo Slovenska bola moja premiéra a som za to vďačný, keďže sa mi to minulý rok nepodarilo. Preteky som si chcel užiť (aj som si) už od začiatku a novú pozíciu asistenta covid koordinátora som vykonával zodpovedne. Mal som na starosti veci spojené s dodržiavaním pravidiel UCI, týkajúcich sa zabezpečenia team bubble pre cyklistov, dezinfikovanie priestorov, nosenie rúšok na tvári pri registrácii tímov, na štartoch a pri dojazdoch pretekárov, pri vstupe do fun zóny, príprava dresov pre víťazov pred záverečným ceremoniálom a iné úlohy. Každý jeden deň mi priniesol nové skúsenosti, pekné zážitky, nové kontakty a veeeľa zábavy so super ľuďmi. Pokiaľ bude priestor veľmi rád sa zúčastním pretekov aj o rok.

   

  Súťaž o pekné ceny

  Keďže mali naši organizátori prístup takmer všade priniesli si zopár suvenírov z tímových áut, prípadne priamo od cyklistov. Najväčšia nádielka sa podarila ukoristiť Dominikovi. Nechýbajú medzi nimi fľašky od víťazov etáp, či držiteľov jednotlivých dresov, šiltovky, kľúčenky, tričká a pod. Pokiaľ by ste chceli niektorú z týchto vecí vyhrať stačí dať like na náš facebook a o všetkom sa dozviete medzi prvými.    

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top