• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Rozhodnutie ohľadom DHL Sereďmaratónu

  17. 5. 2020

  V článku sa dočítate:

  • Prečo sa preteky neuskutočnia
  • Akú alternatívu pripravili organizátori a čo dostanú tí, ktorí sa zapoja
  • Aké sú možnosti pre tých, ktorí už uhradili štartovné na DHL Sereďmaratón

  Pandémia všetko ruší

  Už v marci nás pán primátor mesta Serede telefonicky kontaktoval, že to s pretekmi (a všetkými podujatiami v Seredi) nevyzerá ružovo a bude nutné ich prinajhoršom zrušiť. Pred pár dňami sme od Slovenského zväzu cyklistiky obdržali správu, že sa všetky preteky do 24. mája /vrátane/ musia jednoznačne zrušiť. Táto správa nás nepotešila avšak musíme rešpektovať rozhodnutia vlády, hlavného hygienika, pána primátora a UCI.

  Hľadali sme riešenia

  Skôr, ako sme vás o tejto situácii chceli informovali sme hľadali iné riešenie a termín na jeseň. Keďže sú termíny v danom období dlho obsadzované rôznymi podujatiami, nechceli sme organizátorom známych podujatí „vykrádať" pretekárov. Podarilo sa nám nájsť voľný termín 27.9., (počas Majstrovstiev sveta v cyklistike, ktoré sme mali v pláne prepojiť s maratónom). Neobdržali sme však kladné stanovisko z jedného mesta, cez ktoré vedie trasa pretekov z dôvodu konania hromadného slávnostného podujatia. Či sa takýto typ podujatia reálne uskutoční je však otázne, no nechceli sme sa na to spoliehať. Napriek tomu sme toto rozhodnutie taktiež museli rešpektovať. Nechceli sme však našu doterajšiu prácu nechať nazmar, keďže vieme, že cyklisti sú „hladní" po pretekoch. Anketa, ktorú sme vytvorili na začiatku pandémie nás presvedčila, že cyklisti sú skôr za presun/ inú alternatívu, ako zrušenie a to nás stále motivovalo.

   

  Rozhodli sme sa preto pripraviť zábavnejšiu a voľnejšiu alternatívu v podobe virtuálnych pretekov, ktorých sa môže zúčastniť každý. Tento typ súťaže nebude prebiehať pre obrazovkami televízorov, alebo stacionárov, ako ju poznáme. Pôjde o reálne a dobrovoľné prejdenie si časti trasy, ktorá je súčasťou maratónu avšak za dodržania podmienok nariadených vládou, teda sólo jazda, alebo menšia skupinka. Na výber sú pripravené dva okruhy – seredský a piešťanský.

   

  Štartovací balík, ako podpora podujatia

  Cyklisti, ktorí budú mať záujem o tento typ podujatia dostanú za symbolickú sumu 10€ štartovací balík, ktorý im doručíme priamo domov a o rok dostanú zľavu 10% zo štartovného. Každý účastník dostane balík, ktorý bude obsahovať:

  • špeciálny darček - multifunkčná šatka
  • energetický gél,
  • BIO tyčinka,
  • 2 tombolové lístky,
  • voucher so zľavou 10% na DHL Sereďmaratón 2021,
  • zľavové kupóny na nákup športových potrieb a oblečenia,
  • reklamné predmety,
  • vecné a sladké prekvapenie,
  • doručenie balíka domov.

  ...možno pribalíme aj ďalší bonus. ;-)

  Pretekáte, kedy chcete

  Podujatie bude trvať miesto jedného dňa celý mesiac od 1.6. do 30.6. Cyklisti sa budú môcť už o pár dní registrovať a rovnako bude registrácia spustená počas celej doby trvania podujatia. Sami sa rozhodnú, kedy si jeden, alebo oba okruhy prejdú. Jazdiť môžu v počasí a v čase, ktoré im najviac vyhovujú (teplejšie, chladnejšie, ráno, poobede, po práci...)

  Po skončení podujatia sa uskutoční tombola prostredníctvom live videa, kde budú všetci účastníci virtuálnych pretekov môcť vyhrať ceny, ako romantický wellness pobyt pre 2 osoby s polpenziou na 2 noci v 4* hoteli v Piešťanoch, športové oblečenie, cyklistické doplnky, cyklo kozmetiku, voucher na pohonné hmoty a pitný režim, kartóny Horaliek, šampanského, predplatné cyklistického časopisu a mnohé ďalšie ceny. Veľmi si vážime a ďakujeme za podporu našim partnerov aj v týchto náročnejších časoch.

   

  Na dobrom mene nám záleží!

  Rozhodli sme sa byť féroví a cyklistom, ktorí sa už zaregistrovali a uhradili štartovné, dáme na výber z dvoch možností.

  • Jednou je, že nás podporia a časťou (alebo celou sumou) z pôvodného štartovného nám pomôžu vykompenzovať náklady, ktoré nám už s maratónom vznikli. Cyklistom pošleme štatovací balík a budú zaradení to žrebovania o hodnotné ceny v tombole, prípadne sa zúčastnia virtuálnej jazdy.
  • Druhou možnosťou je vrátenie plného štartovného. Rozumieme, že pre niekoho je v súčasnej situácii nevyhnutné vrátenie plnej sumy. Urobíme to s pochopením. ;-)

   

  Aj za striktných podmienok karantény sa môžeme bicyklovať. Dajme nášmu karanténnemu jazdeniu nový rozmer. Prihláste sa do virtual ride. Buďme aktívni a nenechajme sa odradiť vírusom.

  Bližšie informáciu o podujatí nájdete prostredníctvom tohto odkazu.

   

  Verím, že sa čoskoro uvidíme priatelia.

   Lukáš Riha, riaditeľ pretekov.

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top