• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Prvé detaily k 18.ročníku

  6. 3. 2024

  V článku sa dočítate:

  • Prípravy k 18. ročníku
  • Novinky v limitovanom počte, ktoré tu ešte neboli
  • Spustenie registrácie

  Prípravy pretekov v plnom prúde

  Jarná klasika sa nám už blíži každým dňom. Do štartu zostáva síce niečo cez 2 mesiace, no prípravné práce bežia naplno. Organizačný tím od konca minulého roka pripravuje jednotlivé oblasti k 18. ročníku hlavných a 9.ročníku detských pretekov. V tomto roku príde niekoľko noviniek a nových služieb, ktoré koordinátori jednotlivých oblastí pripravujú aj na základe výstupov z minuloročného dotazníka. Rozvoj príde najmä pri rozšírených službách, zvýšených odmenách, pridaných kategóriách, ale i v bezpečnosti.

   

  Termín pretekov 19.5.2024 už viacerí z vás zaregistrovali. Preteky sú už 5. rok súčasťou UCI kalendára a ďalších kalendárov ako Slovenského zväzu cyklistiky, Trnavskej cyklistickej ligy, stránok maratony.eu, MTBIKER.sk, či trenujeme.sk. „Sme radi, že sa naše preteky objavujú na toľkých miestach a ich popularita rastie aj medzi cyklistami každým rokom o čom svedčí aj vypredané štartovacie pole už druhý rok po sebe. Limit bude preto nastavený aj tento rok, aby sme vedeli účastníkom garantovať kvalitu. Rovnako mám veľkú radosť, že sa zvyšuje záujem o spoluprácu aj zo strany spoločností a inštitúcií, ktoré chcú byť súčasťou pretekov a podporiť ich. Vďaka nim môžeme pripravovať pre cyklistov hlavné a detské preteky a zvyšovať ich úroveň. Detský Sereďmaratónik a sprievodný program je naplánovaný opäť medzi štartom a príjazdom pretekárov z hlavných pretekov," priblížil situáciu riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

   

  Novinky, ktoré tu ešte neboli

  Hoci si organizátori prajú mať aspoň dva roky po sebe rovnakú trasu nie vždy sa to podarí. „Aktuálne prebiehajú schvaľovacie procesy navrhnutej trasy. Vplyv na jej zmenu má plánovaná rekonštrukcia úseku medzi Hlohovcom a Bojničkami. Takže trasa od Hlohovca do Serede v tomto roku nebude rozhodovať o víťazovi 18.ročníka," načrtol zopár informácii o trase koordinátor dopravy Dominik Tvrdý. Tohtoročná trasa nebude profilovo, ani dĺžkovo príliš rozdielna. Predbežne je naplánovaná na 118 km a v hre je aj stúpanie na Havran.

  Organizátori chcú účastníkom dopriať viac komfortu, služieb, či servisu. Pripravili bonusy, ktoré na pretekoch doteraz nikto (minimálne na Slovensku) nerobil. Pretekári si tak k štartovnému pri registrácii môžu pridať Bonus plus balíčky, ktoré obsahujú dodatočné benefity a výhody. Medzi nimi je možnosť vybrať si svoje obľúbené (šťastné) číslo s vlastným menom, extra lístkami s pitným režimom, tombolu, prednostným vybavením, štartovacím miestom v predných líniách, špeciálnymi zľavami, darčekmi a ďalšie prekvapenia. Počet jednotlivých balíkov je však limitovaný termínovo aj kusovo.

  Rovnako sa cyklisti môžu tešiť aj na rozšírenie, či pridanie nových služieb. „Zvýšené finančné odmeny pre víťazov, pridanie nových súťažných kategórií, zvýšený počet občerstvovacích miest (bufetov) na trati, väčší počet fotografov, bohatšia tombola, zvýšený počet hygienických zariadení na námestí a ďalšie novinky a vylepšenia, ktoré budeme postupne predstavovať," načrtol zopár z nich Tomáš Poláček, koordinátor služieb. 

  Pred samotným štartom budeme na sociálnych sieťach pridávať informácie o tréningových jazdách, súťažiach, predstavovať novinky. Odporúčame preto sledovať nás, aby ste čerstvé novinky dostali medzi prvými.

  Registrácia

  Registrácia je už spustená. „Prvá vlna bude najvýhodnejšia, kde môžu pretekári ušetriť až 30%. Výhodná cena bude platiť do 15. marca. Následne sa cena jemne zvýši, avšak bude stále výhodnejšia oproti základnej cene. Účastníci budú mať možnosť výhodnejšej registrácie s 15% zľavou. Hoci ceny na trhu rastú darí sa nám štartovné držať aj za podpory partnerov na nižších sumách," priblížila koordinátorka registrácia Barbora Javorová.

  Podarí sa vypredať preteky tretí krát za sebou? Organizátori majú inú prioritu

  Organizačný tím pracuje na tom, aby boli preteky pre cyklistov stále cenovo dostupné a pritom si držali určitý štandard. „Vážime si každého jedného cyklistu, ktorý sa rozhodne u nás štartovať. Každý organizátor je rád, ak sa na štartovaciu čiaru postaví čo najviac pretekárov, či už robíte preteky pre radosť, alebo biznis. Je to zároveň aj vizitka a odmena za prácu, ktorú vynakladá organizačný tím v celej časti pretekov. Snažíme sa robiť jednotlivé veci najlepšie ako vieme, inšpirovať sa najlepšími a používať profesionálne zabezpečenie a techniku. V tomto roku sme pridali k registrácii bonusové balíky s extra službami a odmenami, pre cyklistov bude zabezpečený profesionálny servis neutrálnych mechanických vozidiel, pridávame občerstvovacie miesta na trati, zvyšujeme odmeny, pridávame ďalšie súťažné kategórie a mnoho ďalšieho. Chceme, aby si cyklisti preteky užili, prišli do cieľa živí a zdraví a domov si odniesli skvelý športový zážitok a príjemné emócie," dodal na záver riaditeľ pretekov.

  Projekt Sereďmaratón sa bude realizovať aj vďaka finančnej podpore mesta Sereď, Trnavského samosprávneho kraja a Nadácii ZSE.

                         REGISTRÁCIA NA PRETEKY (TU)                      

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top