• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Okolo Slovenska a DHL Sereďmaratón

  23. 9. 2022

  V článku sa dočítate:

  • Čo majú spoločné preteky Okolo Slovenska a DHL Sereďmaratón
  • Ako sme sa pričinili o plynulý priebeh pretekov
  • Zaujímavosti, ktoré ste možno nepostrehli

  Starý otec a vnuk

  Aj takto by sa dali prirovnať tieto podujatia. :-) Presne 50 rokov delí od seba 16.ročník pretekov DHL Sereďmaratón a 66.ročník pretekov Okolo Slovenska . Za ten čas sa obe podujatia postupne formovali a vylepšovali, až sa dopracovali do podoby v akej ich vidíte dnes. "V tomto trende veríme, že budú obe podujatia pokračovať. Hoci je medzi nimi 50 ročný rozdiel, obe podujatia majú viacero spoločného – chuť rozvíjať sa, prinášať zlepšenia a ľudí, ktorí sú súčasťou oboch organizačných tímov", priblížil riaditeľ pretekov DHL Sereďmaratón Lukáš Riha, ktorý bol taktiež v organizačnom tíme pretekov Okolo Slovenska.  Základ oboch podujatí je rovnaký, čo sa týka príprav, komunikácie s partnermi, vybavovanie povolení, vyhodnocovanie... Avšak pri Okolo Slovenska je všetko x- krát väčšie – financie, logistika, personál... Predsa len ide o najväčšie preteky na Slovensku s účasťou profesionálnych cyklistov, ktoré sú vysielané aj na Eurosporte a propagované po celom svete. Naopak DHL Sereďmaratón tromfol Okolo Slovenska v počet štartujúcich pretekárov 147 vs. 330. :-)))

  Preteky boli zo strany organizátorov vyhodnotené veľmi dobre. Spokojnosť vládla v každej oblasti. Samozrejme, že je stále čo vylepšovať a upravovať. Inak by žiadne preteky nerástli. Ak si chcete prečítať info k pretekom 2023 môžete kliknúť na tento odkaz.

  Organizačný tím aj s naším obsadením

  Súčasťou organizačného tímu boli aj ľudia z DHL Sereďmaratónu. Konkrétne išlo o Dominika Tvrdého (koordinátor dopravy) a Lukáša Rihu (riaditeľa pretekov). "Minuloročnú funkciu parkovača tímových autobusov som vymenil za funkciu, kde som pomáhal pripravovať dojazd pre pretekárov a tiež bol súčasťou Ceremony tímu, ktorá mala za úlohu doprovodiť víťazov jednotlivých súťaží do Mix zóny, kde sa pripravovali na dekorovanie a rozhovory", priblížil svoju úlohu Dominik Tvrdý.

  "Mojou úlohou tento rok bolo miesto covid zabezpečení príprava s vyhodnotením víťazov, ako príprava dresov na nažehlovanie, príprava miesta pred vyhodnotením a občerstvenia pre cyklistov, propagácia víťazných dresov, komunikáciu s produkciou a ďalšie operatívne úlohy, ktoré vyskakovali počas jednotlivých dní", priblížil svoju úlohu Lukáš Riha.

  Hoci ide o parádny cyklistický zážitok a všetko vyzeralo v TV super nebolo to zadarmo. Každý deň sa išlo naplno, riešilo, pripravovalo, chystalo, telefonovalo. Cyklistiku musíte proste milovať, inak by nebolo možné takéto podujatie robiť. Nie jeden člen tímu by vám dal za pravdu. :-) Avšak s touto akciou sú spojené viaceré benefity. Môžete byť pri profesionálnych cyklistoch, rozprávať sa a večerať s nimi, navštíviť miesta, kde by ste sa bežne nedostali, alebo cestovať z mesta do mesta v rýchlych autách a spať v krásnych hoteloch. Na konci dňa, resp. týždňa sa síce vraciate domov zlomený a nevyspaný, no obohatený o ďalšie skvelé zážitky, či suveníry.

    

  Zaujímavosti 66.ročníka

  Celkový víťaz Jozef Černý (Quick-Step Alpha Vinyl Team) to nemal isté do posledného dňa. V celkovej kvalifikácii mal náskok len 3s pred druhým Koenom Bouwmanom z tímu Jumbo-Visma. V poslednej etape sa išlo naplno už z úvodu a všetky úniky boli kontrolované Jumbom. Na šprintérskej prémii však Černý zobral bonifikačné sekundy a preteky sa upokojili a náskok 6s udržal až do cieľa.

  V súťaži o zelený dres bol na 1.mieste Ethan Vernon (Quick-Step Alpha Vinyl Team), hoci mal v poslednej etape rovnaký počet bodov, ako víťaz etapy Jasper Haest (VolkerWessels CT) a dokonca vyhral 2 etapy, mal sa stať víťazom zeleného dresu. Nakoniec skončil na druhom mieste, pretože dostal okrem iného aj penalizáciu 4 bodov (jazda za autom) a tým pádom klesol na druhé miesto.

   

  Pre víťazov jednotlivých súťaží bolo v stane pred ceremóniou pripravené občerstvenie – pivo alko, pivo nealko, cola a fanta. Viete ktorý nápoj išiel najviac na dračku? Pivo. Predsa.. zaslúžene. :)

   

  Maskot kamzík Tatrík je s týmito pretekmi spojený natoľko, že ho poznajú a spomínajú aj v tíme ako Quick-Step, či komentátori Eurosportu. Pošepkáva sa, že nad maskotom uvažujú aj ďalší organizátori pretekov po svete.

  foto: Okolo Slovenska

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top