• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  DHL Sereďmaratón 2023 prebehol výborne, čo na to pretekári?

  25. 5. 2023

  V článku sa dočítate:

  • Zhrnutie 17.ročníka
  • Ktoré novinky uspeli
  • Preteky očami víťazov

  Tretia májová nedeľa patrila opäť cyklistickému podujatiu v Seredi. Konal sa tam tradičný DHL Sereďmaratón a detský Sereďmaratónik. Obe podujatia v tomto roku pokorili rekordnú hranicu účastníkov a boli vypredané

  Zhrnutie 17.ročníka

  Počet účastníkov organizátorov veľmi potešil. Limit pretekárov pre tento rok bol nastavený pre DHL Sereďmaratón 350 a detský Sereďmaratónik 250. „Obe podujatia boli vypredané. Okrem oficiálneho limitu bolo vyhradených aj zopár desiatok nadlimitných miest pre partnerov. Výdaj balíčkov prebehol v sobotu a v nedeľu bez obmedzení, čo malo pozitívne ohlasy. Takže naše plány sa naplnili" priblížila priebeh koordinátorka registrácie Barbora Javorová. 

  Plány sa naplnili aj podľa riaditeľa pretekov Lukáša Rihu: "Do 17. ročníka sme vstupovali s viacerými úpravami a vylepšeniami, aby sme zabezpečili plynulí priebeh pretekov a cyklisti mali čo najlepšie podmienky. Od príprav ciest, cez registráciu, oddych po pretekoch až po vyhodnotenie. Dalo to opäť zabrať no výsledok stál za to. Pozitívne odozvy boli aj od partnerov, ktorí sa prišli na podujatie pozrieť. Znamená to pre maratón dobré správy v budúcnosti."

  Prvé kilometre boli kludné, občas sa pokúsili cylisti o únik, avšak až do polovice pretekov sa držal palotón viac menej pohromade.

  Viac krát sa pokúšal o únik aj jazdec domáceho klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď Ondrej Mačaj. Hoci bol v úniku zhruba pol minúty na pelotón ostatní jazdci nejavili príliš záujem o únik. Ten sa začal až pred Hlohovcom.

  Tieto novinky mali úspech

  Preteky si držia posledné roky svoju úroveň no napriek tomu sa snažia organizátori prísť s niečím novým. Medzi najväčšie lákadlá patrila LED obrazovka na ktorej sa premietala situácia z pretekov. Diváci počas detských pretekov si tak mohli vychutnať atmosféru z trate. "V tomto roku sme skúsili prenos z trate na námestí a do budúcna máme záujem tento prenos zdielať aj  pre verejnosť online formou," priblížil Tomáš Poláček koordinátor služieb.

  Ďalšie novinky, alebo rozšírené z minulých rokov boli väčšia Relax zóna, nová cateringová spoločnosť, pitný režim na viacerých miestach na námestí, rozšírený počet WC buniek, online registrácia na detských pretekoch a ďalšie. "V roku 2024 chceme udržať tieto služby a rovnako máme  v pláne pripraviť pre cyklsitov aj ďalšie. Tie budeme postupne predstavovať začiatkom ďalšieho roka," predstavil vývoj Tomáš Poláček.

  Preteky očami víťazov

  Medzi pretekármi sa objavili aj cyklisti z klubov ako Dukla Banská Bystrica, ktorý si v rámci volného času prišli trochu zatrénovať pred plánovanými podujatiami. Okrem Lukáša Kubiša, či Martina Chrena to bol aj Pavol Rovden, ktorý sa po záverečnom úniku stal celkovým víťazom. Medzi ženami dominovala Janka Kesek Števková, či pretekárky z tímu WLRM a Dukla Bratislava.

  Celkový víťaz  a zároveň víťaz U25 Pavol Rovden

  Od štartu som sa cítil dobre. Trať pretekov sa mi páčila, boli tam aj kopčeky aj rovina. Preteky ma prekvapili vysokou úrovňou organizácie a naozaj veľmi príjemnou atmosférou. V budúcnosti ak budem mať voľný program, určite sa rád zúčastním opäť. Ďakujem za možnosť štartovať.

  Najlepšia žena a víťazka bodovacej súťaže Janka Kesek Števková

  Vyhrať takéto podujatie je náročné. Musíte eliminovať všetky nástrahy trate ako sú defekty, pády či čiastočné obmedzenie premávky. Som rada, že sa mi to podarilo pri mojom prvom štarte, kedže nie som pravidelný a typický účastník cestných cyklomaratónov, kde štartovalo viac ako 350 cyklistov.
  Snažila som sa jazdiť rozumne a najmä bezpečne, zúročiť všetky moje skúsenosti a poznatky v cyklistike za 26 rokov aktívneho jazdenia.  Podujatia tohto typu  sú určené  pre výkonnostne zameraných cyklistov, kde majú priestor pre porovnanie sa vo svojich vekových kategóriách. Potešila ma odmena v cieli za celkové víťazstvo,vecné ceny a odmeny za horskú a rýchlostnú prémiu.Ak budem v adekvátnej kondícii a zdravá, rada sa na toto podujatie vrátim aj o rok.
  Bonusové podujatie, detské preteky - Sereďmaratónik, vyplnili program pre moju dcéru Hanku a tak sme ako rodina spolu s priateľmi strávili peknú slnečnú nedeľu v Seredi. Bonusom bola tombola, v ktorej možete vyhrať, aj keď nie ste prvý v cieli.
  Na trase Sereď maratónu bežne nejazdím, predsa je to ďalej od môjho bydliska. Znie  to neuveriteľne, no týmto regiónom som na bicykli išla po prvý krát.

  Viac fotografií nájdete v GALÉRII.

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top