• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Detský Sereďmaratónik prešiel zmenami

  1. 4. 2023

  V článku sa dočítate:

  • Zmeny a novinky v detských pretekoch
  • Ceny registrácii
  • Čo sme pripravili pre deti

  Organizátori hlavných pretekov DHL Sereďmaratón každý rok pracujú na zlepšeniach, novinkách, či rozšírení aktivít. Popri hlavných pretekoch sa pripravujú preteky a program aj pre deti. V tomto roku sa uskutoční v poradí už 8.ročník.

   

  Novinky a zmeny pri detských pretekoch

  Jednou z noviniek je úprava registrácie detí. Doteraz fungovala možnosť registrácie online formou aj na mieste. Vzhľadom k tomu, že je o detské preteky každoročne väčší záujem rozhodli sa organizátori ponechať len online registráciu. „Takmer polovica rodičov sa rozhodla registráciu detí riešiť priamo na mieste, čo malo dopad na niektoré oblasti. V prvých ročníkoch sme mali  70-90 detí, posledné dva ročníky to vyskočilo na 230-250. Pri takomto počte je potrebné niektoré procesy zmeniť, aby sa zachoval plynulý chod a kvalita akcie," zdôvodnila zmeny koordinátorka detských pretekov Barbora Javorová. Ďalšou zmenou je veková úprava kategórii, čím sa eliminujú veľké vekové rozdiely.

  Registrácia na preteky je spustená a bude mať 2 fázy. Prvá je od 1.4.-30.4. cena štartovného sú 3€. Druhá fáza bude od 1.5.-17.5. a jej cena bude 5€. Každé zaregistrované dieťa dostane štartovací balíček, kde bude pripravená profesionálna BIO cyklistická fľaša, akú používa aj Peter Sagan v profi tíme TotalEnergies. Ďalej to bude účastnícka medaila, energetické detské tyčinky, štartovacie číslo a čip, pitný režim, lístok na sladký obed, detská tombola, zdravotné zabezpečenie, servis bicyklov pred a po pretekoch, online výsledky a ďalšie prekvapenia.

  Výdaj balíčkov bude po novom v sobotu v čase 15:00-18:00 na Námestí Slobody v Seredi a v nedeľu pred pretekmi na rovnakom mieste v čase 10:30-11:20. Odporúčame si prevziať balíček v sobotu, pretože pre prvých 100 prevzatých balíčkov bude pripravený darček navyše.

  Program pre deti bude v nedeľu pripravený už pred samotnými pretekmi, ktorý pripravujeme spolu s našimi partnermi. Pôjde o edukačné hry, detské súťaže, kde budú deti môcť vyhrať rôzne sladké, či vecné ceny. V zázemí pretekov bude aj zóna na oddych a relax.

  Charitatívna aktivita aj s našími pretekmi

  Z ceny štartovného darujeme časť na charitatívny rozmer pre deti, ktoré to potrebujú.  Nie každé dieťa má možnosť štartovať na pretekoch kvôli zdravotnému stavu, preto sme sa rozhodli pre opačný krok. Túto aktivitu práve pripravujeme a budeme o nej informovať čoskoro.

  Zo Sereďmaratónika na Olympijské hry

  V tomto roku sme našimi podujatiami zaujali Slovenský olympijsky a športový výbor, ktorý sa rozhodol prevziať nad oboma podujatiami záštitu, čo nás veľmi potešilo a zároveň motivuje pripraviť opäť kvalitné podujatie. Zástupcovia tejto organizácie prisľúbili aj účasť na podujatí a budú hľadať na detských pretekoch nové talenty, ktoré raz môžu reprezentovať Slovensko na Olympijských hrách.     

   

  V tomto roku budú mať aj detské preteky limitované množstvo detí, ktoré sa budú môcť zúčastniť. Preto odporúčame zaregistrovať sa čo najskôr. Všetky dôležité informácie nájdete aj na našej stránke www.seredmaraton.sk v časti Sereďmaratónik. Rovnako odporúčame sledovať aj naše sociálne siete (facebook a instagram), aby ste mali k dispozícii najnovšie informácie.

  REGISTRÁCIA TU

  Tešíme sa na vás.

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top