• de
 • en
 • sk
 • Novinky

  Cyklistikou sa bavíme celý rok

  18. 8. 2022

  V článku sa dočítate

  • Dajú sa preteky pripraviť za mesiac?
  • Kto tvorí organizačný tím
  • Akcie na ktorých pracujeme

   

  Keď cyklistika (za)chutí počas roka

  Stráviť krásny víkend s priateľmi na športovom podujatí, spoznať nových ľudí s rovnakou záľubou,  zabaviť sa, a ešte sa k tomu umiestniť na stupni víťazov, či vyhrať niečo pekné v tombole by chcel zrejme každý. Pripraviť športové podujatie je tiež svojim spôsobom zábava. Zábava, ktorá si však vyžaduje veľa času, energiu, správnych ľudí  a hlavne nadšenie. Bez nadšenia to nejde. To vie zrejme každý organizátor. Teda pokiaľ to nerobíte čisto pre biznis. :-) Pokiaľ robíte preteky pre radosť a cyklistika je vašou veľkou záľubou, málo komu sa chce čakať rok do ďalšieho ročníka, aby ste si mohli užiť tento cyklistický sviatok. V našom prípade je to s DHL Sereďmaratónom rovnako. Pripraviť takéto podujatie nie je možne za mesiac, ani dva. Samozrejme záleží, akú úroveň mu chcete dať a čo všetko chcete ponúknuť a zabezpečiť pre účastníkov. Administratívne záležitosti, komunikácia s partnermi podujatia, propagácia a práca na novinkách, či zlepšeniach si vyžaduje čas už pár týžňov po skončení pretekov. Napriek tomu, že už dnes sa vybavujú prvé administratívne záležitosti k 17.ročníku pracujeme priebežne aj na iných akciách počas roka. Náš organizačný tím pozostáva z nadšencov cyklistiky a preto pripravujú aj ďalšie akcie počas roka. Ktoré sú to a kto za nimi stojí to vám teraz priblížime.

  Organizačný tím

  Najskôr si poďme predstaviť ľudí, ktorí sa na všetkých akciách podieľajú. Organizačný tím ŠK Cyklo-Tour Sereď je pomerne mladý, no s bohatými skúsenosťami. Ide o druhú generačnú výmenu, ktorá nahradila pôvodný tím z roku 2002. 

  Najdlhšie v tíme je Erik Štefanek a pôsobí ako technický riaditeľ. Je predseda OZ Mám rád cyklistiku (MRC) a pretekár klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Svojími aktivitami sa snaží o zdravšie Slovensko. Vzdeláva deti na školách v oblasti cyklistiky, podielal sa na viacerých workshopoch, cyklojazdách a aktuálne kandiduje za mestského poslanca, ktorý si dal cieľ rozviť najmä alternatívne spôsoby dopravy v meste Sereď.

  Dominik Tvrdý je ďalším členom tímu, ktorý je zodpovedným za dopravu. Je zároveň predsedom OZ Cyklisti z okolia Hlohovca. V meste Hlohovec a okolí robí osvetu cyklistike. Pripravuje viaceré cyklojazdy mestom a aktuálne pripravuje nové podujatie Cez 3 okresy.  Pracuje pre WLC, ako redaktor.

  Barbora Javorová má v réžii detský Sereďmaratónik a registráciu. Je členkou klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď a tiež pripravuje aktivity pre MRC, ako raňajky pre cyklistov počas kampane DPNB, či cyklojazdy mestom. Aktívna je aj v divadle, ktorému sa tiež venuje vo volnom čase.

  Tomáš Riha začínal ako šofér v konvoji a teraz sa jeho kompetencie rozšírili a má tiež funkciu koordinátora bezpečnosti na námestí. Cyklistiku má rovnako rád, keďže počas strednej školy sa aktívne zapojil do cyklojázd po Európe a z Bratislavy na bicykli prešiel do večeného Ríma, či nemeckého Kolína n.Rýnom.

  Vladimír Borkovič má ako koordinátor služieb v réžii spoluprácu s partnermi a stánkami na námestí, elektrinu a ďalšie práce. Je rovnako priaznivcom cyklistiky, pokiaľ mu to rodinné, alebo pracovné možnosti dovolia rád si tiež zajazdí na bicykli. 

  Tomáš Poláček je nový člen nášho organizačného tímu. Je to veľký pracant, pedant a tiež kreatívny pedant. Tak ho vidí jeho manželka. :-) Toto sú atribúty správneho človeka na mieste.  Hoci mu privoňala cyklistika aj vďaka Saganovi skôr vidí svoj potenciál v príprave športových podujatí.

  A na čele celého organizačného tímu je  Lukáš Riha. Pôvodne prišiel na pozíciu marketingového riaditeľa, no neskôr bol zvolený za riaditeľ pretekov a predsedu organizačného klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď, kde je dodnes. Cyklistike sa aktívne venuje od detstva, kedy skúsil prvé triatlony, založil cyklistický klub na vysokej škole, pojazdil na bicykli s partiou cyklistov už niekoľko miest v Európe, ako Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Chorvátsko a iné. V práci má tiež v réžii okrem iného aj cykloagendu. Ako firemný cyklo koordinátor si pripísal už 2 zlaté a 1 bronzovú medailu v kampani DPNB. Ak sa do niečoho pustí chce to spraviť čo najlepšie a nič nenecháva na náhodu. Možno preto vyžaduje aj od svojich ľudí v tíme rovnaké nasadenie. :-)

  Ďalej sú to ďalší brigádnici, pomocníci ktorí riešia čiastkové úlohy. Na tých tiež treba myslieť a tvoria organizačný celok. :-) Ak sa k nám chcete pridať kontaktujte nás. Budeme sa na Vás tešiť.

  Podujatia celý rok

  Od začiatku roka až do marca sa konali prvé majstrovstvá Slovenska v eŠporte a séria pretekov V4 eCUP na ktorých rezonovali známe mená z cyklistického prostredia, ako Marek Čanecký z BRS Kaktus bike, Martin Haring z Dukly Banská Bystrica, či youtuber a redaktor z MTBIKER.sk Tomáš Cepka. Išlo o prvé podujatia, ktoré sa v danom segmente konali na Slovensku pod záštitou Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) a platformy Rouvy.

  V máji to bola jarná klasika DHL Sereďmaratón, ktorý už veľmi dobre poznáte a netreba ho ďalej  predstavovať a rovnako detský Sereďmaratónik. Oboch akcií sa zúčastnilo takmer 600 účastníkov a prekonali sa tak ďalšie rekordy. O tom, že je o tieto preteky záujem svedčí aj feedback od účastníkov prostredníctvom dotazníku, ktorý sme po podujatí všetkým poslali. Tieto informácie nás veľmi tešia a tiež nám dávajú motiváciu do ďalších rokov.

  Jún patril opäť Virtual ride-u, kde ste si mohli danú trasu Sereďmaratónu, alebo vlastnú prejsť sami v čase, v počasí a v termíne, ktorý vám vyhovoval. Po skončení dostal každý účastník štartovací balíček priamo domov a rovnako bola pripravená aj online tombola.

  Počas mesiaca jún tiež prebiehala aj národná kampaň Do práce na bicykli do ktorej sme sa rovnako zapojili. Jedna časť tímu pripravovala Raňajky pre cyklistov v Seredi a ďalšia  fungovala ako firemní koordinátori.

  V auguste sa pripravuje nové podujatie Cez tri okresy. Ide o nový koncept určený pre cyklistov. Registrácia je ešte otvorená do 20.augusta. Všetky informácie nájdete na stránke organizátora.

  September patrí najväčšiemu cyklistickému podujatiu Okolo Slovenska. Tu sme súčasťou užšieho organizačného tímu. Našimi úlohami bolo dohliadať na dodržiavanie pandemických opatrení, bezpečnosť cyklistov, parkovanie autobusov, príprava záverečnej ceremónie s vyhodnotením,  šoférovanie áut v reklamnom konvoji a ďalšie operatívne úlohy.

  Koniec roka by mal opäť patriť zimnej sérii trenažérov a konkrétne eŠportu. Aktuálne prebiehajú rokovania s vedením SZC ohľadne tohto segmentu. Pokiaľ budú chcieť v tejto aktivite pokračovať budete môcť zúročiť svoju celosezónnu formu na druhom ročníku e-majstrovstiev Slovenska.

  Sledujte nás, aby ste mali vždy čerstvé informácie.

  Facebook , alebo Instagram

  Organizátor pretekov

  Cyklistický klub
  ŠK Cyklo-Tour Sereď

  Spoluorganizátori

  OZ Cyklisti z okolia Hlohovca
  OZ Mám rád cyklistiku

  Sledujte nás

  Kontakt

  ŠK Cyklo-Tour Sereď
  Dom kultúry, Školská 1
  Sereď, 92601

  IČO: 37838784
  IBAN: SK9809000000000201755426

  LIVE
  info
  Top